Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Kellogg z fabryką w Kutnie podbija rynek

Kategoria: Business Review

Fabryka Pringles w Kutnie, reprezentująca amerykański koncern spożywczy Kellogg, zakończyła rozbudowę, o czwartą linię produkcyjną. Rekordowy projekt jest spektakularnym osiągnięciem fabryki popularnych przekąsek Pringles w Polsce.

Globalny zarząd firmy Kellogg wybrał fabrykę w Kutnie (ŁSSE), aby zainwestować 540 mln złotych w stworzenie czwartej linii Pringles. Zrealizowana inwestycja jest jedną z największych w ŁSSE i daje pracę ponad 100 dodatkowym specjalistom. Jest to kolejna inwestycja, w której Kellogg stawia na zrównoważony rozwój.

- Podczas tej rozbudowy wprowadziliśmy szereg innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą na zmniejszenie zużycia energii i efektywny odzysk ciepła. Zaplanowano między innymi zmniejszenie kubatury budynku, zastosowanie najbardziej efektywnego oświetlenia LED, oraz optymalizację systemu wentylacji z odzyskiem ciepła. Oprócz oszczędności w zużyciu energii, zmniejszyliśmy również o połowę zużycie kabli, redukując tym samym zużycie tworzyw sztucznych, miedzi i stali potrzebnych do budowy czwartej linii w Kutnie. Projekt trwał niespełna dwa lata, dzięki czemu rozbudowa fabryki w Kutnie stała się sukcesem naszego koncernu, umożliwiając zwiększenie produkcji o 120 milionów puszek Pringles rocznie - komentuje Johan Van Batenburg, Dyrektor Zakładu w Kutnie.

Rozwój polskiej fabryki wynika z rosnącego popytu na Pringlesy i rozwijającego się biznesu Pringles w Europie. Produkty z kutnowskiej fabryki trafiają na półki sklepów w 16 krajach świata, w 18 różnych smakach popularnych Pringlesów.

Obecnie fabryka zatrudnia 555 pracowników oraz 220 etatowych podwykonawców zatrudnionych przez firmy zewnętrzne. Fabryka w Kutnie współpracuje z dedykowaną fabryką opakowań zlokalizowaną obok Kellogg, która zatrudnia kolejnych 140 osób.

Polska fabryka jest laureatem konkursu Bezpieczny Pracodawca i zdobywcą prestiżowego certyfikatu Great Place To Work, a wspomniana rozbudowa czwartej linii produkcyjnej została uznana za najbezpieczniejszą budowę w regionie.

 

Wybierz obszar: Nowości rynkowe Procesy i Technologie Przemysł piekarski

Autor: Kellogg

Przeczytaj także

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn