Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Komisja Europejska zatwierdziła wniosek o wpisanie włoskiego "Olio lucano" do rejestru chronionych oznaczeń geograficznych (CHOG).
Olio lucano ekstra oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia jest produkowana w Basilicata, w południowych Włoszech. Charakteryzuje się barwą od zielonej do żółtej, średnio owocową, gorzką i pikantną, z ewentualnymi aromatycznymi nutami świeżej trawy, karczocha, pomidora, migdału i jabłka. Nazwa "Olio Lucano" wywodzi się z historii Basilicaty, której obecne terytorium pokrywa się z większym obszarem, który kiedyś nazywano Lukanią, ziemią zamieszkiwaną przez Lukanów, lud włoski z czasów przedromańskich.
Ta nowa nazwa dołączy do ponad 1490 już chronionych produktów spożywczych, których lista jest dostępna w bazie danych eAmbrosia.
Więcej informacji można znaleźć również na stronach dotyczących polityki jakości.
Źródło: KE
Przeczytaj także
Nestlé wprowadza do swojej oferty ekologiczne kostki rosołowe Maggi w opakowaniach nadających się do recyklingu. Produkty będą dostępne we Francji
Firma Danone zdecydowała się na wdrożenie systemu znakowania przy pomocy tzw. modelu sygnalizacji świetlnej, który poszczególnym wartościom odżywczym produktu przypisuje odpowiednie kolory
OBSERWACJA TRENDÓW W ŚWIECIE ALBO ICH KREOWANIE OTO JEST PYTANIE? TWORZYĆ CZY PODĄŻAĆ? Określanie trendów chociażby w modzie nie było nigdy zadaniem łatwym ani prostym i zwykle polegało na wyczuciu i kreatywności jej twórców. To samo dotyczy smaków, zapachów, żywności. Jednym z obszarów działalności firm branży zapachów (aromatów bądź kompozycji zapachowych) jest obserwacja zachowań i potrzeb klientów, rynku i wyznaczanie kierunków smakowych na nadchodzący czas.