Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Siedem międzynarodowych stowarzyszeń zajmujących się żywnością roślinną połączyło siły w grupie roboczej, której misją jest wspieranie rozwoju sektora zyskującego na popularności na całym świecie.
Celem Międzynarodowej Grupy Roboczej ds. Żywności Roślinnej jest wspieranie inicjatyw promujących żywność pochodzenia roślinnego na całym świecie.
PBFC – Plant Based Foods Canada
PBFA – Plant Based Foods Association (US)
EAPF – European Alliance for Plant Based Foods
ENSA – European Plant Based Foods Association
Plant Based Food Alliance UK
China Plant Based Foods Association
Plant Based Foods Industry Association (India)
Jakie są rekomendacje Międzynarodowej Grupy Roboczej ds. Żywności Roślinnej?
Więcej o Międzynarodowej Grupy Roboczej ds. Żywności Roślinnej TUTAJ: https://www.ipbfwg.org/news-and-updates/blog-post-title-two-h53pd
Przeczytaj także
Czy nakaz wycofania z obrotu powinien uwzględniać to, że żywność będzie zmarnowana?
13 maja 2022 r. wejdzie w życie ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 13 kwietnia 2022 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie jakości handlowej dżemów, konfitur, galaretek, marmolad, powideł śliwkowych oraz słodzonego przecieru z kasztanów jadalnych („rozporządzenie ws. jakości handlowej wyrobów dżemowych”).
KE przedstawiła propozycję rozporządzenia zmieniającego Załącznik III Rozporządzenia (WE) nr 853/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. ustanawiającego szczególne przepisy dotyczące higieny w odniesieniu do żywności pochodzenia zwierzęcego w odniesieniu do produktów rybołówstwa, jaj i niektórych produktów wysokoprzetworzonych oraz zmieniającego