Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Podrobione czekolady Wonka Bars w Wielkiej Brytanii

Kategoria: Bezpieczeństwo Żywności

Władze Wielkiej Brytanii w czerwcu 2022 r. przejęły podrobione czekolady  "Wonka Bars" o wartości około 100 000 funtów. Podróbki sprzedawane były w Londynie, w amerykańskich sklepach ze słodyczami przy ulicy Oxford Street. W maju ostrzeżenie w sprawie podrobionych czekolad „Wonka Bars” wydała Agencja Standardów Żywności (FSA)

Ostrzeżenie FSA

FSA ostrzegła społeczeństwo przed kupnem i spożyciem podrobionych czekolad Wonka, które są sprzedawane na terenie całego kraju za pośrednictwem sklepów i Internetu. Produkty te mogą być niebezpieczne do spożycia, ponieważ prawdopodobnie są produkowane i przepakowywane przez niezarejestrowane firmy lub osoby fizyczne, które mogą naruszać przepisy dotyczące żywności, etykietowania i identyfikowalności.

Stwierdzono, że niektóre z wycofanych podrobionych produktów zawierają alergeny, które nie zostały wymienione na etykiecie, co stanowi poważne zagrożenie dla osób z alergią lub nietolerancją pokarmową.

Nie jest to pierwszy przypadek wykrycia podrobionych czekolad pod wspomnianą marką w Wielkiej Brytanii w ostatnich tygodniach. Oryginalna marka czekolady Wonka została wygaszona i nie jest produkowana od około dekady.

Źródła:

  1. https://www.food.gov.uk/news-alerts/news/fsa-issues-warning-over-counterfeit-wonka-bars
  2. https://www.bbc.com/news/uk-england-london-61810743

 

Zespół FoodFakty ustawicznie monitoruje rynek i wszystkie wykryte przypadki zafałszowań w EU oraz reszcie świata. Niezwłocznie rejestruje wszystkie produkty w bazie Probase360, a klienci bazy codziennie otrzymują alert z bieżacymi wycofaniami z rynku i mogą niezwłocznie podejmować działania prewencyjne i pogłębiać informacje o sytuacji w module analitycznym bazy.

Dowiedz się więcej o Strefie Managera i narzędziach ProBase360

Wybierz obszar: Bezpieczeństwo żywności Food Fraud

Autor: Michał Snopkiewicz

Przeczytaj także

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn