Rynek mleka odporny na pandemię
Trwa dobra passa na krajowym rynku mleka – wzrost popytu na produkty mleczarskie, wysokie ceny skupu mleka oraz duża rezerwa pasz objętościowych skłaniają producentów do dalszego rozwoju. Według Pawła Wyrzykowskiego, Analityka Sektora Food&Agri BNP Paribas Bank Polska S.A. czynnikiem ograniczającym opłacalność produkcji mlecznej w najbliższych miesiącach może być natomiast wzrost cen pasz treściwych.
Źródło: www.agronomist.pl
Przeczytaj także
-
22.02.2021
94 organizacje wzywają KE do odrzucenia ograniczeń roślinnych zamienników nabiału - #StopAm171
Prawie 100 organizacji zrzeszonych przy Europejskim Sojuszu na Rzecz Żywności Pochodzenia Roślinnego (EAPF) wzywa Komisję Europejską i państwa członkowskie UE do odrzucenia poprawki 171 do rozporządzenia 1308/2013. Poprawka 171 cenzurowałaby nazwy i opisy używane przez żywność pochodzenia roślinnego.
-
22.02.2021
Okiem eksperta: Roślinne „mleczarstwo”
Na całym świecie toczy się dyskusja związana z regulacją dotyczącą roślinnych zamienników produktów zwierzęcych, głównie mleka i jego przetworów w przemyśle spożywczym. Zamienniki produktów mlecznych nie są nowościami, wiele z nich funkcjonuje na rynku od lat.
-
16.02.2021
Eksport żywności do Wielkiej Brytanii
Brexit spowodował nową sytuację prawną związaną z wyzwaniami jakie obecnie stawia przed przedsiębiorcami z branży spożywczej prowadzenie handlu z Wielką Brytanią. W celu zapewnienia niezakłóconej wymiany handlowej oraz możliwości dalszego kontynuowania wspólnych interesów konieczne było ustalenie odpowiednich wytycznych w tym zakresie.