Teresa Szostak
Specjalistka ds. procedur celnych w FoodLaw – Centrum Prawa Żywnościowego i Produktowego. Właścicielka agencji celnej z wieloletnią i szeroką praktyką w odprawach celnych.
Moją pasją jest jedzenie. Szczególnie bardziej skomplikowane tematy jak żywność innowacyjna oraz produkty złożone. Wspieram zarówno duże podmioty rynkowe, jak i mniejsze firmy, doradzając im w zakresie wymogów formalnych (w tym notyfikacji) oraz składu produktów. Współpracując z różnymi podmiotami, staram się indywidualnie podejść do potrzeb każdego klienta, dostosowując rozwiązania do ich specyfiki. Moja praca to nie tylko wykonywanie formalności, ale również budowanie długotrwałych relacji z klientami, którzy doceniają moje zaangażowanie i profesjonalizm.
Ciągle się dokształcam kończąc kolejne kierunki studiów, uczestnicząc w wielu szkoleniach i wydarzeniach branżowych.
Moja agencja celna jest miejscem, gdzie wraz z moim zespołem precyzyjnie i profesjonalnie zajmuję się wszelkimi kwestiami związanymi z procedurami celno-skarbowymi. Z przyjemnością pomagam na każdym etapie działalności. Niezależnie od tego, czy jesteście polskim producentem, który pragnie wprowadzić swój produkt na rynek zagraniczny, czy też planujecie zaimportować nowy produkt do swojego katalogu towarowego – jesteśmy tu, aby wesprzeć wasze działania. Moja wiedza i doświadczenie w obszarze międzynarodowego handlu oraz współpracy z różnymi branżami pozwala mi skutecznie doradzać i realizować projekty na skalę globalną.
Moja praca to nie tylko obowiązki zawodowe, ale również pasja i zaangażowanie w rozwijanie wiedzy na temat żywności oraz wspieranie klientów w osiąganiu ich celów biznesowych. Dzięki mojej wiedzy i doświadczeniu, pomagam firmom w efektywnym przestrzeganiu przepisów, aby produkty trafiały na rynek w sposób zgodny z obowiązującymi regulacjami.
Słowa kluczowe:
-
14.04.2025
CETA, czyli Kompleksowa Umowa Gospodarczo-Handlowa (ang. Comprehensive Economic and Trade Agreement), to jedno z najważniejszych porozumień handlowych zawartych między Unią Europejską a KanadąCzytaj więcej -
27.06.2024
Import maszyn rolniczych
Decyzja o zakupie maszyn z krajów trzecich niesie ze sobą nie tylko potencjalne korzyści, ale również szereg obowiązków i wyzwań. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej regulacjom dotyczącym importu maszyn rolniczych spoza Unii Europejskiej oraz omówimy procedury kontroli fitosanitarnej
-
21.06.2024
Pochodzenie celne produktu a pochodzenie preferencyjne: Jak określić, skąd pochodzi dany produkt? - Abstrakt artykułu
Wraz ze wzrostem zainteresowania tego typu produktami, pojawiają się częste pytania wśród producentów lub dystrybutorów, jak określić pochodzenie tych produktów. Jak dokładnie ustalić, z jakiego kraju pochodzi dany suplement diety?
-
21.06.2024
Strefa Managera: Pochodzenie celne produktu a pochodzenie preferencyjne: Jak określić, skąd pochodzi dany produkt?
Wraz ze wzrostem zainteresowania tego typu produktami, pojawiają się częste pytania wśród producentów lub dystrybutorów, jak określić pochodzenie tych produktów. Jak dokładnie ustalić, z jakiego kraju pochodzi dany suplement diety, skoro substancje, z których został wytworzony, pochodzą z szerokiej gamy krajów?