Rejestracja do katalogu firm

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Traceability w sektorze Owoców i Warzyw

Kategoria: Biznes i Wydarzenia, Procesy i Technologie

Specyfika rynku owocowo-warzywnego zmusza wszystkie podmioty – producentów, grupy producenckie, przetwórców, importerów, eksporterów, hurtowników – do sprostania wymaganiom jakościowym i ilościowym. Informia, producent specjalistycznego oprogramowania dla sektora owoców i warzyw, dostarcza im odpowiednie narzędzia, które pozwalają zwiększyć produktywność i rentowność firmy, kładąc jednocześnie nacisk na identyfikowalność produktów i kontrolę jakości na każdym etapie produkcyjnym.

Gracze na rynku owoców i warzyw muszą stawić czoła konkretnym wymaganiom: zarządzać ogromną ilością referencji, związaną z liczbą gatunków i odmian, zwielokrotnionym wyborem opakowań, klasami produktu, różnymi kalibrami, przetwarzaniem produktu, i uwzględniać zmieniającą się cenę zakupu, często zdeterminowaną ceną sprzedaży. Muszą zagwarantować odpowiednią jakość towaru. Informia odpowiada na oczekiwania branży, biorąc pod uwagę jej charakterystykę i oferując skuteczne rozwiązania informatyczne oparte na traceability.

Specjalistyczne oprogramowanie dla branży owocowo warzywnej

Nie ma nic przyjemniejszego niż partner do rozmowy, który w pełni Cię rozumie…Ponad 35 współpracowników Informia, specjalistów w branży owoców i warzyw, jest stale do dyspozycji swoich klientów. Trzy zintegrowane ze sobą programy - TraceFlow®, EuroFlow® i ProdFlow® z powodzeniem działają u prawie 200 klientów we Francji, Polsce i Maroku, przyczyniając się do wzrostu ich produktywności i optymalizacji kosztów oraz poprawy konkurencyjności. Pozwalają zarządzać kwaterami, handlem, produkcją, magazynem i logistyką. Dzięki oprogramowaniu Informia można zarządzać przedsiębiorstwem zgodnie ze specyfiką branży, czyli na przykład zapewnić traceability produktów od kwatery do finalnego odbiorcy, czy też przestrzegać właściwego użycia środków fitosanitarnych na polu lub w sadzie. Informia mówi językiem klienta, co sprawia, że oprogramowanie dokładnie odpowiada jego potrzebom!

Pełne traceability i poprawa jakości

System informatyczny Informia pozwala śledzić „drogę” owoców lub warzyw od momentu przyjęcia towaru aż do ostatecznego ogniwa, jakim jest konsument. Gwarantuje pełną identyfikowalność towarów i czynności z nimi związanych, i pomaga klientowi spełnić wymagania wielu jednostek certyfikujących w zakresie bezpieczeństwa żywności (np. IFS, BRC, EUREPGAP, TESCO NATURE’S CHOICE).

Traceability potwierdzana jest w firmie na każdej etykiecie: przy wstępnej rejestracji owoców lub warzyw w sadzie lub na polu, w momencie przyjęcia do magazynu, skierowania towaru do chłodni, na sortownię lub na linię produkcyjną, w momencie pakowania, przy załadunku i wysyłce towaru i finalnie w momencie dostawy do odbiorcy. Na podstawie informacji od klienta (kod kreskowy, numer WZ, numer palety, numer partii z etykiety na kartonie) można bez problemu odnaleźć kwestionowane partie (np. źródło potencjalnego skażenia), a następnie łatwo i szybko odnaleźć wszystkich odbiorców, których dotyczy potencjalny problem.

Innowacje na usługach produktywności

Informia to oprogramowanie stale ulepszane i aktualizowane, dopasowane do potrzeb klientów i uwzględniające najnowsze trendy. To szereg rozwiązań zwiększających produktywność w firmie i gwarancja poprawy jakości przez dostosowanie do wymagań klientów. Etykiety zgodne z europejskimi normami EAN 128 i SSCC GS1 (z możliwością dostosowania etykiety do wymagań każdego klienta), elektroniczna wymiana informacji z innymi producentami, dostawcami, klientami lub z członkami grupy producenckiej (EDI), to tylko rozwiązania bazowe. Dostęp do oprogramowania poprzez Internet i liczne interfejsy z wyposażeniem produkcyjnym (z sortownicą, wagami, liniami pakującymi, paletyzatorami) pozwalają wyeliminować błędy ręcznego wprowadzania danych i automatycznie rejestrować i uaktualniać zebrane informacje.

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów Informia stale się rozwija tworząc moduły usprawniające pracę, jak chociażby moduł kontroli jakości z dynamicznymi testami (Qualite Tactile), moduł przeznaczony dla wózkowych, pozwalający sprawnie przygotowywać zamówienia z użyciem tabletu (Mission Cariste) czy też moduł wizualnego zarządzania produkcją (GreenLine).

Aby dowiedzieć się więcej o naszych rozwiązaniach informatycznych, skontaktuj się z naszym działem handlowym: kontakt@informia.biz.pl

Wybierz obszar: Kongres Bezpieczeństwa Żywności

Autor: Informia

Informia

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn