Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Instytuty badawcze nadzorowane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi mogą uzyskać dofinansowanie na budowę lub modernizację zaplecza analityczno-laboratoryjnego oraz infrastruktury badawczej w sektorze hodowli roślin.
Wsparcie będzie dotyczyło inwestycji w ramach KPO: A2.4.1 Inwestycje w rozbudowę potencjału badawczego w zakresie wsparcia inwestycji rozbudowy publicznego zaplecza analityczno-laboratoryjnego w sektorze hodowli roślin skierowanego do instytutów nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Nabór będzie prowadzony elektronicznie w systemie CST2021 i będzie trwał 30 dni kalendarzowych.
Będzie można uzyskać wsparcie na budowę lub modernizację zaplecza analityczno-laboratoryjnego oraz infrastruktury badawczej w sektorze hodowli roślin.
Wsparcie może być udzielone wyłącznie instytutom badawczym nadzorowanym przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Kwota przeznaczona na wsparcie części inwestycji A 2.4.1 Inwestycja rozbudowy publicznego zaplecza analityczno-laboratoryjnego w sektorze hodowli roślin wynosi 102,88 mln zł.
Do pobrania
Regulamin_naboru.pdf 0.32MBDo pobrania
Załącznik_do_regulaminu_Katalog_Kosztów_Kwalifikowalnych.pdf 0.06MBDo pobrania
Wzór_umowy.pdf 0.17MBDo pobrania
Wzór_deklaracji_wekslowej.pdf 0.11MBDo pobrania
Harmonogram_płatności.pdf 0.08MBDo pobrania
Harmonogram_rzeczowo-finansowy.pdf 0.09MB
Źródło: MRiRW
Przeczytaj także
Według Światowej Organizacji Zdrowia jaja uważane są za wzorzec żywieniowy. Decyduje o tym ich wartościowy i unikalny skład, zawartość cennych składników takich jak lecytyny, przeciwutleniacze, witaminy i składniki mineralne oraz obecność aminokwasów egzogennych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Według danych GUS przeciętne miesięczne spożycie jaj w 2019 roku wynosiło 10,99 sztuk na 1 osobę. Czym kierować się przy ich zakupie? Zapraszamy do lektury miniprzewodnika po znakowaniu jaj.
Etap pobierania próbek ma kluczowe znaczenie dla analizy mykotoksyn niezależnie od metody wybranej do ich badania. Mykotoksyny są naturalnie niejednorodne w swoim rozmieszczeniu, dlatego w skądinąd „czystej” partii zboża mogą znajdować się gorące punkty o wysokim poziomie mykotoksyn, które łatwo przeoczyć przy nieprawidłowym poborze próbki.
Przedsięwzięcie polegać będzie na modernizacji infrastruktury analityczno-laboratoryjnej Głównego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. Pozyskane z KPO środki umożliwią zakup nowego wyposażenia badawczo - pomiarowego oraz niezbędną modernizację budowlaną pomieszczeń laboratoryjnych.