Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Praktyczne kompendium wiedzy
Wydawnictwo Naukowe PWN przedstawia przewodnik po najważniejszych badaniach z zakresu jakości i wartości odżywczej wybranych towarów spożywczych. Profesor Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie (AGH) Wiktor Kubiński z zespołem naukowców opracowali praktyczne kompendium wiedzy dotyczące zastosowania metod badania towarów spożywczych.
Książka zawiera przegląd bardzo wielu metod badania takich produktów jak np.:
- mięso, podroby i przetwory
- drób, jaja i przetwory
- tłuszcze roślinne i zwierzęce
- warzywa i owoce
- przetwory zbożowe
Dla studentów i specjalistów
Publikacja skierowana jest m.in. do studentów wydziałów towaroznawstwa uczelni ekonomicznych, uczelni rolniczych i przyrodniczych oraz różnych uczelni technicznych, np. wydziałów zarządzania i inżynierii produkcji. Książką powinni być również zainteresowani pracownicy działów kontroli jakości firm z szeroko pojętej branży spożywczej, technolodzy w przedsiębiorstwach oraz specjaliści z zakresu produkcji i bezpieczeństwa żywności.
„Zapewnienie jakości i trwałości wyrobów”
„Proces badania żywności jest podstawowym elementem zapewnienia wymaganej jakości w produkcji artykułów spożywczych. Zarówno producenci, jak i dystrybutorzy żywności są zobowiązani do wprowadzenia na rynek towarów spożywczych w pełni bezpiecznych i nie zagrażających zdrowiu i życiu konsumentów. Wykonywanie wszechstronnych badań artykułów spożywczych pozwala na zapewnienie odpowiedniej jakości i trwałości wyrobów. Przedstawiona do recenzji praca stanowi pewnego rodzaju przewodnik po ujętych normami metodach badania wybranych towarów spożywczych” – tak opisują książkę dr hab. inż. Marek Ryczek oraz dr inż. Sławomir Klatka z Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.
Książka jest już dostępna w księgaranich zarówno w tradycyjnym formacie papierowym, jak i w wersjach EPUB/MOBI oraz IBUK.
(link)
O autorach:
dr hab. inż. Wiktor Kubiński - profesor Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie, Wydział Zarządzania. Wykładowca akademicki z 40-letnim stażem, autor ok. 200 artykułów naukowych oraz książek, a także 8 patentów (3 wdrożonych w przemyśle).
dr inż. Mariusz Niekurzak - adiunkt w Katedrze Badań Operacyjnych na Wydziale Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wykładowca akademicki, współautor 2 książek z zakresu wiedzy o towarach przemysłowych i ponad 40 artykułów naukowych i rozdziałów w książkach z obszaru nauk technicznych i ekonomicznych.
dr inż. Ewa Kubińska-Jabcoń - adiunkt w Katedrze Badań Operacyjnych na Wydziale Zarządzania Akademii Górniczo- Hutniczej w Krakowie. Wykładowca akademicki, ekspert w dziedzinie analizy ryzyka w różnych gałęziach gospodarki, autorka około 64 artykułów oraz dwóch książek.
Przeczytaj także
Aby lepiej chronić najmłodszych konsumentów EFSA przygotowała szereg zaleceń dotyczących pozostałości pestycydów w żywności. Propozycje organizacji w zakresie zaleceń stanowią jedną z części kompleksowej oceny bezpieczeństwa...
Wytyczne kierowane są do urzędowych lekarzy weterynarii, którzy mają za zadanie przeprowadzić kontrole przedsiębiorstw spożywczych, które podlegają nadzorowi Inspekcji Weterynaryjnej w zakresie prawidłowości wdrażania procedur opartych na zasadach HACCP...
Minęło już 5 lat od czasu, gdy skandal związany z fałszowaniem mięsa wołowego koniną wstrząsnął przemysłem spożywczym. W styczniu 2013 roku europejską prasę obiegła wieść, że w mrożonych burgerach sprzedawanych jako...