Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

EFSA: Projekt wytycznych dotyczących oceny ryzyka środków ochrony roślin i pszczół

Kategoria: Bezpieczeństwo Żywności

EFSA rozpoczęła publiczne konsultacje dotyczące projektu wytycznych dotyczących oceny ryzyka środków ochrony roślin i pszczół, obejmujących pszczoły miodne, trzmiele i pszczoły samotnice. Agencja odpowiada na prośbę Komisji Europejskiej o dokonanie przeglądu wytycznych, które zostały opublikowane po raz pierwszy w 2013 roku z uwzględnieniem nowej wiedzy naukowej, jaka pojawiła się od tego czasu.

EFSA zachęca do zgłaszania uwag na temat nowatorskich podejść zawartych w projekcie wytycznych, które dotyczą oceny ryzyka i analizy statystycznej badań terenowych. Konsultacje będą trwać 12 tygodni w celu umożliwienia maksymalnego udziału stron zainteresowanych. Organizacja konsultowała się zainteresowanymi stronami i państwami członkowskimi w sprawie kluczowych aspektów aktualizacji wytycznych na różnych etapach procesu przeglądu.

Zainteresowane strony proszone są o zgłaszanie uwag do projektu dokumentu i jego informacji uzupełniających za pośrednictwem specjalnych stron poświęconych konsultacjom. Termin zgłaszania uwag upływa 3 października 2022 r.

Konsultacje społeczne: Zmienione wytyczne dotyczące oceny ryzyka środków ochrony roślin dla pszczół (Apis mellifera, Bombus spp. i pszczoły samotnice)

Źródło: EFSA

Wybierz obszar: Inspekcje Państwowe Owoce i warzywa Prawo żywnościowe

Autor: Joanna Markwas

Przeczytaj także

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn