Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Firma Arla Foods uzyskała zgodę amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) na stosowanie hydrolizatów białka serwatkowego w mieszankach dla niemowląt, co ułatwia zarządzanie alergiami i zapewnia komfort jelitowy.
Organ regulacyjny potwierdził, że cztery składniki w gamie Peptigen® i Lacprodan® spełniają definicję peptonów w Kodeksie Przepisów Federalnych USA. W związku z tym zostały one dopuszczone do stosowania w żywieniu dzieci we wczesnym okresie życia.
Obecnie szacuje się, że 2-3 procent niemowląt w USA żyje z alergią na mleko krowie
Obecnie szacuje się, że 2-3 procent niemowląt w USA żyje z alergią na mleko krowie. W sytuacjach, gdy karmienie piersią nie jest opcją, zazwyczaj zaleca się niemowlętom hydrolizowane mieszanki, których skuteczność została potwierdzona klinicznie.
Biorąc pod uwagę cztery składniki, które Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła do stosowania w produktach żywieniowych dla dzieci w wieku przedszkolnym, regulator potwierdził stosowanie następujących składników:
Wcześniej Arla Foods Ingredients uzyskała zgodę na stosowanie Lacprodan® IF-3070 i Lacprodan® DI-3072 na chińskim rynku preparatów recepturowych, a obecnie proces zatwierdzania przechodzi więcej produktów hydrolizowanych.
Przeczytaj także
W 2023 r. częstość występowania ośmiu zakażeń przenoszonych powszechnie przez żywność wzrosła lub pozostała stabilna w porównaniu z latami 2016–2018, czyli punktem odniesienia stosowanym do śledzenia postępów w realizacji celów redukcji zachorowań. Częstość występowania zakażeń zdiagnozowanych przez niezależne od hodowli testy diagnostyczne również wzrosła w 2023 r.
Badanie przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wskazuje, że sprzęty kuchenne używane do przygotowywania mleka dla niemowląt mogą nie eliminować ryzyka zakażenia patogennymi bakteriami.
Szybkie, nieinwazyjne pomiary z wykorzystaniem obrazowania spektralnego powinny pomóc działom badawczo-rozwojowym i produkcyjnym w opracowaniu modeli przewidywania jakości proszku mlecznego. Firma Videometer jest partnerem przemysłowym w finansowanym przez IFD projekcie AMUSE - Advanced Methodologies to Understand Dairy Powder Stability and Promote Exports.