Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Stowarzyszenie Natureef wyłoni 10 startupów z obszaru biogospodarki, które zaprezentują się przed inwestorami podczas wydarzenia Explore and Expand Workshop organizowanego 2 czerwca w warszawskiej Kinotece. Do 16 maja można zgłosić udział swojej firmy.
Celem wydarzenia jest połączenie obiecujących startupów z inwestorami poszukującymi projektów wartych wsparcia. W trakcie E&E Workshop odbędzie się sesja pitchingowa na żywo, podczas której młodzi przedsiębiorcy zaprezentują swoje unikalne rozwiązania polskiemu rynkowi Venture Capital. E&E Workshop to dla nich szansa na znalezienie inwestora, który zaangażuje się finansowo w ich projekt. Cenna będzie również informacja zwrotna na temat swojego pomysłu oraz samego wystąpienia. Udział będzie również okazją do poznania wielu rozwiązań z obszaru biogospodarki i możliwością nawiązania ciekawych relacji biznesowych. Prezentacja startupów odbędzie się bowiem w ramach planowanego na 1,5 tys. uczestników wydarzenia Reach4.biz Meetup – Inwestycje w startupy i spółki młode. Firmy zakwalifikowane przez Natureef do udziału będą mogły skorzystać z mini-stoiska promocyjnego, na którym będą mogły wygodnie prowadzić rozmowy z potencjalnymi inwestorami.
Aby wziąć udział w E&E Workshop, należy wysłać swoją prezentację na adres kfrontczak@natureef.pl do 16 maja br. Z nadesłanych zgłoszeń specjaliści Natureef wybiorą 10 najlepszych. Ich autorzy wystąpią na scenie przed inwestorami 2 czerwca. Udział w E&E Workshop jest bezpłatny dzięki finansowaniu w ramach BioeconomyVentures - międzynarodowej platformy współpracy dla europejskiej biogospodarki, której Ambasadorem w Polsce jest Stowarzyszenie Natureef.
Do udziału mogą zgłosić się startupy oferujące rozwiązania, które zostały co najmniej przetestowane w środowisku porównywalnym do docelowego (tzw. TRL4). Muszą one jednocześnie działać w jednej z dziedzin biogospodarki, która obejmuje m.in. rolnictwo, akwakulturę i morze, biopaliwa, żywność i pasze, przemysł drzewny i papierniczy, kosmetyki, tekstylia, chemię specjalistyczną, konopie, zagospodarowanie odpadów i dziedziny pokrewne. Pełną listę branż i szczegółowe warunki uczestnictwa znaleźć można na stronie wydarzenia natureef.pl/bioeconomyventures.
Więcej informacji udziela: Konrad Frontczak, Project Manager w Stowarzyszeniu Natureef, tel. 505 066 276, kfrontczak@natureef.pl.
Przeczytaj także
Powlekany papier zyskuje na popularności jako materiał do pakowania żywności, zastępując m.in. plastik i zabronione już opakowania ze spienionego polistyrenu. Nie istnieje jednak żadna uniwersalna metoda określania jego przydatności do recyklingu. Nie do końca wiadomo też, do pakowania jakich produktów nadaje się on najlepiej. Jak zatem produkować, a następnie dobierać najlepsze materiały w celu skutecznego i przyjaznego środowisku pakowania żywności? Odpowiedzi na te pytania przyniosą wyniki projektu REPAC².
To, ile odpadów uda się przetworzyć zamiast wywieźć do spalarni lub na wysypisko zależy od tego, jak skutecznie każdy z nas segreguje zużyte opakowania. Z kolei codzienna segregacja zależy w dużym stopniu od informacji, którą możemy znaleźć na opakowaniu.
Stowarzyszenie Natureef przedstawia założenia swojej nowej strategii i prezentuje działania na rzecz firm z branży opakowaniowej i spożywczej. - Do końca 2023 roku chcemy, aby 100 proc. nowych opakowań, z których korzystają producenci żywności zrzeszeni w stowarzyszeniu Natureef nadawało się do recyklingu - zapowiada prezes organizacji Jaśmina Solecka. Jakie jeszcze cele stawia sobie stowarzyszenie zrzeszające producentów i odbiorców opakowań? Jakimi narzędziami wspiera te podmioty?