Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
W wyniku działań Państwowej Inspekcji Sanitarnej w związku ze skargą konsumenta potwierdzono obecność ciał obcych w produkcie. Produkt jest przeznaczony do spożycia przez niemowlęta i dzieci powyżej 8 miesiąca życia. Spożycie produktu przez najmłodszych konsumentów może wiązać się z ryzykiem zdrowotnym.
Nazwa produktu: Humana Herbatka owocowa z ekstraktem z owoców po 8 miesiącu, 200 g
Numer partii: 73033 C56
Data minimalnej trwałości: 29.11.2023
Wyprodukowano dla Humana Poland Sp. z o.o., Plac Konesera 6 lok. B.3, 03-736 Warszawa przez firmę ARTIFEX INSTANT S.R.O. z Republiki Czeskiej.
Firma Humana Poland Sp. z o.o., przekazała do wszystkich sieci handlowych, które zakupiły produkt ze wskazanej partii prośbę o natychmiastowe wstrzymanie sprzedaży i zabezpieczenie produktów w magazynach i na poziomie sklepów. Sporządzono dokładne zestawienie rozchodu produktów ze wskazanej partii.
Ponadto wdrożono czynności wyjaśniające u producenta pod nadzorem służb sanitarnych z Republiki Czeskiej oraz dodatkowo wzmocniono procedury kontroli produkcji.
Humana Poland Sp. z.o.o. w pełni współpracuje z Organami Państwowej Inspekcji Sanitarnej, które monitorują działania podjęte przez podmiot.
Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem.
Źródło: GIS
Przeczytaj także
W badaniach Państwowej Inspekcji Sanitarnej stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu alkaloidów pirolizydynowych w przedmiotowym suplemencie diety. Na prośbę GIS została przygotowana ocena ryzyka przez ekspertów z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – Państwowego Instytutu Badawczego, zgodnie z którą spożycie produktu o podanym numerze partii może stanowić ryzyko dla zdrowia konsumentów.
W wyniku badań przeprowadzonych w ramach kontroli urzędowych PIS stwierdzono podwyższony poziom akryloamidu w niektórych partiach herbatników określonych w ostrzeżeniu.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu z 6 kwietnia 2017 r. (sygn. akt II SA/Op 42/17) wydał ostatnio kolejne interesujące orzeczenie, w zakresie zakazu wprowadzania i nakazu wycofania produktu z obrotu.