Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Wycofanie żywności z rynku – do jakich działań obligują przepisy?
Podmioty prowadzące przedsiębiorstwo spożywcze (dalej: „firmy spożywcze”) o konieczności wycofania swoich produktów z obrotu dowiadują się zwykle na dwa sposoby: 1. na skutek działań inspekcji lub 2. jako konsekwencja oceny ryzyka przeprowadzonej w oparciu o dane uzyskane w ramach funkcjonowania tego przedsiębiorstwa.
Aby przeczytać artykuł musisz założyć i zalogować się na darmowym koncie czytelnika FoodFakty
Załóż kontoPrzeczytaj także
Wycofanie smalcu „Thalheimer Bauernwurst” o różnych wariantach smakowych ze względu na możliwość występowania fragmentów metalu (drutu)
Władze holenderskie powiązały trzy zgony z powodu Listerii z produktami mięsnymi z jednej firmy. Spośród 20 pacjentów z wykrytą listeriozą urzędnicy stwierdzili...
Sztuczna inteligencja (AI) może wkrótce stać się cennym narzędziem w identyfikacji niebezpiecznych produktów żywnościowych możliwych do wycofania.
Wycofania produktów mięsnych oraz drobiu klasy I wzrosły w USA o 83%, a łączna liczba wycofanych artykułów spożywczych zwiększyła się od 2013 r. o 10% – według najnowszego raportu organizacji konsumenckiej U.S. PIRG Education Fund system bezpieczeństwa żywności w Stanach Zjednoczonych wymaga zdecydowanych zmian. Wyniki badań z okresu między 2013 a 2017 r. świadczą...