Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Jak infomuje Polskie Centrum Akredytacji, dostępne jest tłumaczenie dokumentu ILAC-G18:12/2021 zawierającego wytyczne dotyczące opisywania zakresów akredytacji. Publikacja została opracowana przez Grupę Roboczą „Zakresy” działającą w ramach Komitetu ILAC ds. Akredytacji (AIC), przy czym określony wkład w opracowanie załączników wniosły odpowiednie Grupy Robocze AIC
Celem publikacji jest określenie wytycznych dotyczących tego jak opisywać zakresy akredytacji w celu umożliwienia skutecznego i zharmonizowanego ich stosowania przez sygnatariuszy Porozumienia ILAC w odniesieniu do odpowiednich norm międzynarodowych.
Dokument zawiera terminy i definicje:
Wskazuje również dokumenty powołane oraz załączniki:
Link do tłumaczenia: https://www.pca.gov.pl/o-pca/wydarzenia/aktualnosci/ilac-g18122021,672.html
Przeczytaj także
1 sierpnia 2022 wydano 9 wersję Globalnego Standardu Bezpieczeństwa Żywności BRCGS. Opracowany i opublikowany w 1998 roku standard rozwinął się i stał się wiodącym światowym programem bezpieczeństwa żywności, w ramach którego certyfikowanych jest ponad 22 000 zakładów w ponad 130 krajach.
Podczas trwania Światowego Dnia Bezpieczeństwa Żywności FAO/WHO opublikowano znowelizowane normy ISO 22003 dotyczące systemów zarządzania bezpieczeństwem żywności (część 1 i 2).
Po serii poważnych incydentów związanych z zanieczyszczeniem materiałów paszowych przedstawiciele holenderskiego przemysłu paszowego stworzyli system certyfikacji gwarantujący bezpieczeństwo pasz: GMP+ Feed Certification scheme. PCA właśnie rozszerzyło o ten obszar swoją ofertę dla jednostek certyfikujących.