Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Stowarzyszenie Natureef zaprasza na webinarium pt. „Papier czy tworzywo sztuczne? Wybór wariantu korzystnego dla środowiska w kontekście śladu węglowego i środowiskowego / Certyfikacja wyrobów i procesów przetwórstwa tworzyw sztucznych”, które odbędzie się 27 września 2023 r. w godz. 9:00-11:30.
Liczenie śladu węglowego i środowiskowego dla opakowań na podstawie studiów przypadku przybliży ekspert Natureef prof. Tomasz Nitkiewicz. Będą mogli Państwo dowiedzieć się, jakie są różnice w śladzie środowiskowym pomiędzy opakowaniami z tworzywa sztucznego, a tymi z papieru powlekanego oraz na jakie procesy należy zwrócić uwagę, by móc obniżyć ślad środowiskowy.
Temat certyfikacji wyrobów i procesów przetwórstwa tworzyw sztucznych zaprezentuje audytor p. Marcin Konopczyński auditor m.in. dla organizacji RecyClass.
Program wydarzenia:
9:00-9:10 Nowości Natureef – Jaśmina Solecka, Natureef
9:10-10:30 Obliczanie śladu węglowego i środowiskowego opakowań. Analiza sześciu przypadków opakowań do żywności. Porównanie wyników dla papieru i tworzywa sztucznego. – prof. Tomasz Nitkiewicz, ekspert Natureef
10:30-11:15 Certyfikacja wyrobów i procesów przetwórstwa tworzyw sztucznych w całym łańcuchu dostaw od recyklingu do produktu gotowego – Marcin Konopczyński, prezes zarządu Almaland sp. z o.o., auditor wiodący: RecyClass Recycling Process, RecyClass Recycled Palstics Traceability, RecyClass Recyclability oraz auditor wiodący EuCertPlast Certification.
11:15-11:30 Pytania i odpowiedzi
Zapisy pod linkiem https://natureef.clickmeeting.com/papier-czy-tworzywo-sztuczne-slad-srodowiskowy-i-weglowy-/register
Przeczytaj także
Dzięki unikalnym substancjom ograniczającym psucie się żywności, indywidualnym modelom biznesu i dystrybucji młode polskie firmy zdobywają klientów w kilkudziesięciu krajach i udowadniają, że w ekologicznych opakowaniach chodzi o znacznie więcej, niż tylko o produkcję z materiałów nadających się do recyklingu.
Od 2030 roku wszystkie opakowania z tworzyw sztucznych będą musiały być częściowo produkowane z surowców pochodzących z recyklingu. Oznacza to ważne zmiany dla producentów branży spożywczej, opakowaniowej, handlowej i recyklingowej z całej Europy. Dyskusja na ten temat z udziałem wiodących przedstawicieli tych sektorów w Polsce zaplanowana jest na 29 czerwca w formule online.
Codziennością największych polskich producentów opakowań oraz żywności, a także młodych firm tworzących innowacyjne, neutralne dla środowiska opakowania, są poszukiwania odpowiedzi na pytania związane ze zmieniającymi się przepisami, powstającymi technologiami i trendami konsumenckimi.