Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
W dniu 5 października br. władze właściwe Singapuru (National Parks Board) zatwierdziły wzór świadectwa weterynaryjnego dla karmy dla zwierząt domowych lub gryzaków zawierających składniki pochodzenia zwierzęcego przeznaczonych na eksport z Polski do Singapuru.
Data wdrożenia świadectwa zdrowia to 9 października 2023 r.
Zgodnie z informacją uzyskaną od władz singapurskich, w celu rozpoczęcia eksportu konieczne jest również wypełnienie formalności na poziomie biznesowym bezpośrednio przez eksportera we współpracy z importerem, tj. importer ma obowiązek przedłożyć dokumentację techniczną z zakładu produkcyjnego do służb właściwych Singapuru (NParks/AVS), w celu oceny i zatwierdzenia.
Źródło: GIW
Przeczytaj także
Nowe przepisy mają na celu obniżenie wartości dopuszczalnych dla obu substancji o ok. 20%. Podmioty działające na rynku spożywczym będą miały dwa lata na dostosowanie się do tych nowych limitów.
Stowarzyszenie Amerykańskich Urzędników Kontroli Pasz (AAFCO) opublikowało proponowane zmiany w etykietach karmy dla zwierząt domowych, a okres publicznego komentowania zakończył się 31 października ub.r. Te nowe zmiany były opracowywane jeszcze przed 2018 rokiem i, jeśli zostaną zatwierdzone, zostaną dodane do przepisów modelowych AAFCO, które są publikowane co roku.
Naukowcy z Singapuru przebadali karmy dla zwierząt domowych, używając techniki kodów kreskowych DNA do identyfikacji DNA rekina w badanych karmach.