Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Zapraszamy na webinarium Natureef 28 października 2022 w godz. 9:00 – 11:30, na którym podejmiemy tematykę ważną dla branży opakowaniowej tj. recykling chemiczny, rynek surowców, nowe rozporządzenie dotyczące tworzyw sztucznych z recyklingu z perspektywy technologicznej i prawnej.
Program webinarium:
- Nowości Natureef – Jaśmina Solecka, Natureef
- Recykling chemiczny a ekonomia w obiegu zamkniętym - Przemek Olszyński, KB
- Branża opakowań na rozdrożu – perspektywy branży wobec ryzyka stagflacji - Maciej Nałęcz, Santander
- Nowe zasady recyklingu tworzyw sztucznych do kontaktu z żywnością - Adam Fotek, J S Hamilton
- Nowe Rozporządzenie Komisji (UE) 2022/1616 z dnia 15 września 2022 r. w sprawie materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu przeznaczonych do kontaktu z żywnością; Nowy projekt ustawy - System kaucyjny – radca prawny Ewa Badowska - Domagała
Zapisy: https://natureef.clickmeeting.com/20221028-webinarium-natureef/register
Webinarium jest bezpłatne dla członków Stowarzyszenia Natureef.
Koszt uczestnictwa w wydarzeniu dla podmiotów spoza Natureef wynosi 300 zł.
Przeczytaj także
Tarczyński S.A. to pierwsza firma spożywcza w Polsce, która zamknęła pętlę recyklingu, przystępując do programu RafCycle™ - usługi recyklingu, zapewniającej nowe życie odpadom etykietowym. - To świetny przykład, jak wprowadzać w życie zasady gospodarki obiegu zamkniętego – komentuje Jaśmina Solecka, prezes stowarzyszenia Natureef, które zrzesza wiodących producentów żywności i opakowań.
Jeśli nie zaczniemy segregować, zbierać i przetwarzać większych niż obecnie ilości odpadów z tworzyw sztucznych, już w 2024 roku nie będziemy osiągać określonych przez prawo poziomów recyklingu. Oznaczać to będzie m.in. wysokie opłaty dla tysięcy producentów wprowadzających produkty w opakowaniach na rynek. Koniec końców, koszty te zostaną przeniesione na konsumentów.
Szczelne papierowe opakowanie, które pozwala zachować świeżość produktów, a zarazem jest bardziej przyjazne dla środowiska niż odpowiedniki z tworzyw sztucznych, stworzyła firma KB Folie Polska.