Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Zlecanie wytwarzania suplementów diety (lub poszczególnych elementów wytwarzania) staje się coraz popularniejszym sposobem współpracy podmiotów działających na rynku środków spożywczych.
Proces wytwarzania suplementów diety jest wieloetapowy i niekiedy poszczeglne etapy realizują inne podmioty, np. kapsułki blistrowane są lub pakowane do słoiczków w innym zakładzie, często też etykietowanie wykonywane jest poza zakładem, który wytworzył suplement.
Samo zlecenie kompleksowego wytwarzania lub poszczególnych jego etapów stanowi outsourcing – powszechna metodę stosowaną w wielu branżach, dzięki której możliwe jest wykorzystanie zasobów innego podmiotu (personalnych, technicznych, technologicznych), co przekłada się na optymalizację kosztów określonych czynności oraz zapewnienie profesjonalnej obsługi tego rodzaju zleceń. Usługobiorcą (zlecającym wytwarzanie) może być zatem producent lub inny podmiot odpowiedzialny za wprowadzenie produktu końcowego do obrotu, a usługodawcą (faktycznym wytwórcą) podmiot posiadający odpowiednie know-how i zaplecze niezbędne do jego wytworzenia.
Z pełenj wersji artykułu dowiesz się m.in.:
-czym charakteryzuje się umowa kontraktowa na wytwarzanie
-czym są Ogólne Warunki Sprzedaży
-jakie są modele wykorzystania OWS
-jakie są różnice między OWS a umową.
Pełna wersja artykułu dostępna jest wyłącznie w Strefie Managera pod adresem:
STREFA MANAGERA: WYTWARZANIE SUPLEMENTÓW DIETY – OGÓLNE WARUNKI SPRZEDAŻY A UMOWY KONTRAKTOWE
W Strefie Managera dodatkowo znajdziesz:
>> Więcej o STREFIE MANAGERA <<
Zadzwoń +48 501 370 590 lub napisz strefamanagera@foodfakty.pl
Przeczytaj także
Reklama produktów wprowadzanych do obrotu jest jednym z podstawowych działań przedsiębiorców z uwagi na szeroki zasięg przekazywanych w ten sposób informacji konsumentowi. Jak zatem odpowiednio przygotować treści reklamowe, aby były dla odbiorcy przekonujące i jednocześnie zgodne z przepisami prawa, szczególnie w świetle panującej pandemii?
Produkcja kontraktowa polega na wykonywaniu usług produkcyjnych na zlecenie. Producent kontraktowy wytwarza produkty nie pod swoją, a pod marką klienta, wykorzystując z kolei własną linię produkcyjną, pracowników, doświadczenie i know-how.
Zapewnienie bezpieczeństwa pasz i produktów żywnościowych jest ściśle ze sobą powiązane. W celu zagwarantowania bezpieczeństwa żywności konieczne jest bowiem uwzględnienie wszystkich elementów łańcucha jej produkcji, począwszy od zapewnienia wysokiej jakości płodów rolnych, produkcji pasz, hodowli zwierząt, poprzez technologię wytwarzania, aż do dostawy żywności konsumentowi. Docelowo istotne jest dostarczenie konsumentowi bezpiecznej żywności.