Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Zdrowie, bezpieczeństwo, biznes. Środki ochrony roślin a wyzwania zrównoważonego rolnictwa

Kategoria: Bezpieczeństwo Żywności

Rolnictwo zrównoważone to rolnictwo na miarę XXI wieku. Łączy w sobie najlepsze cechy rolnictwa konwencjonalnego i ekologicznego. Takie zoptymalizowanie produkcji żywności jest jedynym sposobem na uzyskanie dużej ilości żywności o wysokiej jakości bez nadmiernej eksploatacji zasobów naturalnych. Przyczyniają się do tego nowoczesne środki ochrony roślin.

Restrykcyjne przepisy

Tworzenie, rozwijanie, rejestrowanie, produkcja, transport, stosowanie i utylizacja środków ochrony roślin podlega wielu restrykcyjnym przepisom prawnym. To sprawia że wprowadzenie jednego produktu na rynek to wieloletnia inwestycja rzędu 250 mln euro. Jednocześnie najsilniej rozwijane przez branżę środków ochrony roślin obszary inwestycji w rolnictwo to innowacyjność i bezpieczeństwo – rolnika, konsumenta i środowiska. W trakcie wykładu dowiedzą się Państwo jak te inwestycje oraz stosowanie środków ochrony roślin przekładają się na zdrowie i bezpieczeństwo konsumentów oraz rozwój zrównoważonego rolnictwa.

V Kongres Bezpieczeństwa Żywności

Zagadnienia związane z wyzwaniami przed jakimi stoi rolnictwo zrównoważone zostaną omówione podczas V Kongresu Bezpieczeństwa Żywności 6 listopada, w Warszawie przez dr Joannę Gałązkę.

Zapisy oraz pełen harmonogram dostępne na stronie: http://foodcongress.org/ 

Wybierz obszar: Kongres Bezpieczeństwa Żywności

Autor: Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin

Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin

Joanna Gałązka, Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin - ogrodniczka i blogerka, doktor nauk rolniczych. Propaguje odpowiedzialne stosowanie środków ochrony roślin, zrównoważone rolnictwo i kuchnię bezodpadową. Jej ulubione rośliny to te, które da się zjeść. Na swoim blogu namawia więc do jedzenia nie tylko ciekawych warzyw i owoców, ale też kwiatów, chwastów i drzew.

Artykuł opublikowany dzięki:

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn