Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Już 10 października 2024 nasza coroczna konferencja jednostek certyfikujących (CB) w Berlinie dlatego dzielimy się informacją, dlaczego kwalifikacja audytorów jest jednym z priorytetów IFS.
Od momentu powstania w 2002 roku firma IFS wzięła na siebie odpowiedzialność za zarządzanie audytorami, aby zapewnić najwyższy poziom przeprowadzania audytorów. Aby zapewnić rzetelne audyty, nasza filozofia jest taka, że certyfikacja musi opierać się na pracy audytorów, którzy posiadają doskonałe umiejętności audytorskie, wiedzę techniczną i umiejętności interpersonalne. Ponadto oczekujemy, że audytorzy IFS na całym świecie będą oceniać firmy w taki sam sposób. Z tych powodów IFS zarządza procesem kwalifikacji audytorów, opracowuje kursy szkoleniowe, monitoruje pracę audytorów i przeprowadza szkolenia kalibracyjne.
Jesteśmy głęboko przekonani, że produkty i procesy firm spożywczych muszą być oceniane przez kompetentnych, przeszkolonych audytorów, którzy w pełni rozumieją podejście IFS dotyczące produktów i procesów. Od audytorów IFS wymagana jest głęboka wiedza na temat unikalnych produktów i technologii firm, które oceniają. Nasze zaangażowanie w dostarczanie godnych zaufania produktów może być zagwarantowane tylko wtedy, gdy zapewnimy kompetencje audytorów.
Sieci handlowe doceniają to podejście, ponieważ wiedzą, że IFS poważnie podchodzi do audytorów i może ufać wynikom oceny.
Informacje o wymaganiach dla audytora IFS znajdziesz na naszej stronie internetowej.
Aby dowiedzieć się więcej o zarządzaniu audytorami IFS i o tym, jak zapewniamy rzetelność audytów IFS Food, przeczytaj w IFS Food Auditor Management Position Paper
Przeczytaj także
Członkowie Grupy Roboczej omawiają najnowsze trendy, takie jak zafałszowania produktów czy raport alterowanych produktów EFSA. Rozwój zrównoważonej produkcji, kultura organizacyjna, cyfryzacja w przemyśle spożywczym, a także nowe technologie, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo i jakość produktów to także przedmioty dyskusji Grupy.
W dobie globalizacji i rosnącej konkurencji na rynkach międzynarodowych, jakość i bezpieczeństwo produktów oraz procesów produkcyjnych stają się kluczowymi czynnikami wpływającymi na sukces firm. W Polsce, podobnie jak w innych krajach, firmy muszą sprostać coraz bardziej rygorystycznym wymaganiom dotyczącym bezpieczeństwa żywności, produktów oraz procesów, aby utrzymać swoją pozycję na rynku. Jednym z narzędzi, które wspiera polskie przedsiębiorstwa w tym zakresie, jest standard IFS (International Featured Standards).
W nowej wersji można znaleźć zoptymalizowany protokół certyfikacji, nową definicję punktacji B oraz wprowadzenie statusu gwiazdy w celu wyróżnienia niezapowiedzianych audytów. Te aktualizacje ułatwiają efektywną pracę ze standardem dla wszystkich zaangażowanych stron.