Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Wstęp
Spożycie probiotyków i produktów zawierających probiotyki systematycznie rośnie, konsumenci w coraz większym stopniu dostrzegają rolę wspomagania układu pokarmowego wpływającego na jakość życia i jego wpływ na zdrowie całego organizmu. Jak jednak wyróżnić swój produkt na konkurencyjnym rynku i go prawidłowo oznakować w sytuacji niesprzyjających rozwiązań prawnych.
Treść
Spożycie probiotyków i produktów zawierających probiotyki systematycznie rośnie, konsumenci w coraz większym stopniu dostrzegają rolę wspomagania układu pokarmowego wpływającego na jakość życia i jego wpływ na zdrowie całego organizmu. Jak jednak wyróżnić swój produkt na konkurencyjnym rynku i go prawidłowo oznakować w sytuacji niesprzyjających rozwiązań prawnych.
Na to pytanie odpowiada dwóch ekspertów, pierwszy w obszarze komunikacji i marketingu produktów probiotycznych, Dyrektor Marketingu CEE w firmie Chr. Hansen Pani Monika Milej, oraz Kierownik Działu Konsultacyjno-Prawnego firmy Mérieux NutriSciences ( Silliker Polska ), ekspert prawa żywnościowego UE i znakowania środków spożywczych Pani Romualda Dolińska.
Webinarium
Udostępnione webinarium przedstawia warunki prawidłowego podejścia do znakowania produktów zawierających prebiotyki, przedstawia wnioski europejskiego badania konsumenckiego produktów probiotycznych oraz prezentuje kilka zakończonym sukcesem kampanii komunikacyjnych produktów mleczarskich z probiotykami.
Część 1 – Konsument, Marketing, Komunikacja
- Definicja probiotyków wg WHO, FAO
- Świadomość konsumentów na temat probiotyków
- Dlaczego konsumenci sięgają po produktu z probiotykami
- Rola zindywidualizowanego podejścia ( segmentacji ) do konsumentów dla producenta
- Case study – zakończone sukcesem kampanie komunikacyjne produktów mleczarskich – Zuzu Bifidus oraz produktu firmy Valio zawierającego LGG
- Rola logotypów szczepów probiotycznych
Część 2 – (od ok 12 minuty) aspekty prawne znakowania produktów.
- Wymagania prawne dotyczące znakowania probiotyków i produktów zawierających probiotyki
- definicje i stan prawny
- akty prawne regulujące kwestie znakowania produktów z probiotykami
- oświadczenia „zawiera probiotyki”, zawiera probiotyczne bakterie”
- opinie Efsa i rozporządzenia komisji
- prawidłowe oznakowanie produktów zawierających szczepy bakterii probiotycznych
- prawidłowe sposoby na oświadczenia zdrowotne na produktach zawierających bakterie probiotyczne
Zaproszenie do wysłuchania
Udostępnione webinarium w wymiarze kilkudziesięciu minut oczywiście nie wyczerpuje tematyki, jak również w niewielkim ułamku pozwala na przekazanie szerokiej wiedzy na temat tematyki probiotyków obu ekspertom, którzy podają w materiale dane kontaktowe i służą dalszą pomocą w rozwiązywaniu ewentualnych potrzeb w tym zakresie.
Serdecznie zapraszamy, dostęp bezpłatny po rejestracji.
Przeczytaj także
Podczas XIII Globalnego Kongresu Mleczarstwa, odbywającego się w Lizbonie, firma Chr. Hansen zyskała światowe uznanie, otrzymując nagrodę w kategorii Najlepszy Dodatek Przetworów Mlecznych ...
Po raz pierwszy naukowcy udowodnili, że suplementacja probiotykami może mieć wpływ na zdrowie kości. W badaniu przeprowadzonym na Uniwersytecie w Göteborgu w Szwecji u starszych kobiet, które otrzymywały probiotyki ze szczepem Lactobacillus reuteri 6475, stwierdzono o 50% mniejsze straty w kośćcu w porównaniu z kobietami otrzymującymi placebo.
Wyniki nowego, trwającego cztery miesiące, badania klinicznego potwierdzają, że stosowanie probiotyków jest bezpieczniejsze i efektywniejsze niż placebo w zwalczaniu objawów u pacjentów chorujących na zespół jelita drażliwego (IBS).