VII edycja eFORUM - najważniejsze zmiany i planowane nowelizacje
Podczas wiosennego eFORUM głównym tematem będą najnowsze oraz przyszłe zmiany w prawie żywnościowym. Nie zabraknie również panelu eksperckiego z zagranicznymi prelegentami
Radca prawny – Partner
Bartosz jest radcą prawnym z ponad 10-letnim doświadczeniem zawodowym specjalizującym się w prawie żywnościowym, farmaceutycznym i gospodarczym, prawie kontraktów oraz IT.
Wśród klientów korzystających z usług Bartosza są przede wszystkim zakłady produkcyjne oraz podmioty związane z branżą spożywczą. Bartosz publikuje artykuły w fachowych czasopismach, prowadzi obsługę korporacyjną spółek, jest również doświadczonym prawnikiem procesowym.
Bartosz ukończył Uniwersytet Wrocławski, dalsze wykształcenie zdobywał na Uniwersytecie Lapońskim w Rovaniemi oraz na studiach doktoranckich na Uniwersytecie Wrocławskim.
FoodFakty Recognized Ekspert
Słowa kluczowe: prawo żywnościowe, doradztwo prawne, obsługa prawna, prawo farmaceutyczne, gospodarcze, prawo kontraktów, IT, SEARCH CONSOLE_SM
Podczas wiosennego eFORUM głównym tematem będą najnowsze oraz przyszłe zmiany w prawie żywnościowym. Nie zabraknie również panelu eksperckiego z zagranicznymi prelegentami
Już 23 listopada rusza kolejna edycja spotkań z ekspertami prawa żywnościowego. Co tym razem przygotowali?
Żywność, na etapie produkcji, przetwarzania, przechowywania, przygotowywania oraz podawania, ma kontakt z wieloma materiałami i wyrobami. Przykładowo, można tu wymienić kontenery do transportu żywności, maszyny i urządzenia do jej przetwarzania, materiały opakowaniowe i opakowania do żywności, naczynia stołowe i kuchenne. Tego typu materiały i wyroby określa się mianem materiałów przeznaczonych do kontaktu z żywnością (FCM).
Materiały przeznaczone do kontaktu z żywnością (FCM) powinny być wystarczająco obojętne, aby ich składniki nie miały negatywnego wpływu na zdrowie konsumentów ani nie oddziaływały na jakość żywności. Dla zapewnienia bezpieczeństwa w zakresie FCM przepisy UE wprowadzają szereg wymogów prawnych, którym muszą się podporządkować podmioty działające na rynku spożywczym. Część z nich ma zakres ogólny i stosuje się do wszystkich FCM, a cześć odnosi się tylko do określonych materiałów i substancji.
Zawsze aktualna lista pozycji dostępnych w Strefie Managera
Wniosek o wprowadzenie na rynek naparu z liści Coffea arabica L. i/lub Coffea canephora złożyło przedsiębiorstwo AM Breweries. Wnioskodawca udokumentował historię bezpiecznego stosowania naparu z liści kawy Coffea arabica L. i/lub Coffea canephora jako żywności w Afryce, Azji i Ameryce Północnej.