Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Niemiecki oddział firmy Nestlé w oficjalnym komunikacie prasowym ostrzega konsumentów przed podrobionym produktem Nescafé Gold. Jak podaje producent, produkt sprzedawany jest w opakowaniu przypominającym starą wersję Nescafé Gold. Ten kształt szkła nie był stosowany w Nescafé Gold od lat. Istnieją również obawy, że podrobiona kawa może zawierać ciała obce - potłuczone szkło i plastik.
Wspomniany produkt nie był produkowany, ani dystrybuowany przez Nestlé
Jak podaje producent, podrobiony produkt był sprzedawany na cotygodniowych targach oraz w mniejszych sklepach. Nestlé skontaktowało się z odpowiednimi władzami, prosząc je o zbadanie i powstrzymanie tej przestępczej działalności.
Firma oświadczyła, że nie produkuje ani nie rozprowadza produktu, którego dotyczy zarzut, a także od lat nie używa tego kształtu szkła do Nescafé Gold
Jak odróżnić podrobiony produkt
Podrobiony produkt można odróżnić od prawdziwych towarów w następujący sposób:
Kod EAN (kreskowy) podrobionego produktu to 405500210900
Numer partii to 60820814B1 9:15 z datą minimalnej trwałości 10-21
Podrabiane towary wyglądają następująco:
Zespół FoodFakty ustawicznie monitoruje rynek i wszystkie wykryte przypadki zafałszowań w EU oraz reszcie świata. Niezwłocznie rejestruje wszystkie produkty w bazie Probase360, a klienci bazy codziennie otrzymują alert z bieżacymi wycofaniami z rynku i mogą niezwłocznie podejmować działania prewencyjne i pogłębiać informacje o sytuacji w module analitycznym bazy.
Dowiedz się więcej o Strefie Managera i narzędziach Probase360
Przeczytaj także
Botanicy z Uniwersytetu w Bazylei opracowali model, który może być stosowany do określania pochodzenia żywności w tani i wydajny sposób. Metoda bazująca na nowym modelu została przetestowana i zatwierdzona na truskawkach.
Nagranie warsztatu eksperckiego "Warsztaty Strefy Managera - październik 2021 - Prawo żywnościowe, RASFF, zafałszowania - branża spożywcza, opakowania, suplementy diety". Podsumowanie poprzedniego miesiąca. Gość Specjalny - Beata Studzińska-Marciniak (IFS).
Litewscy inspektorzy Państwowej Służby Żywności i Weterynarii (VMVT) w ramach kontroli nakierowanych na wykrycie ewentualnych zanieczyszczeń tlenkiem etylenu, dokonali wzmożonych kontroli dodatków do żywności i wykryli firmę fałszującą składniki cukiernicze.