Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Konferencja „LabTech - przyszłość w zarządzaniu jakością w laboratoriach” - 6 i 7 marca 2019.
Jak technologia cyfrowa może zmienić sposób podejścia do nauki? Czy laboratoria są gotowe na cyfrową transformację? Jak skutecznie poprawić jakość, obniżyć koszty i wspierać procesy organizacyjne w laboratoriach? 6 i 7 marca Solution4Labs – spółka należąca do GK TenderHut, najszybciej rozwijającej się firmy technologicznej w Polsce – oraz Thermo Fisher Scientific™ – czołowy dostawca systemów informatycznych wspierających sektor usług, zwłaszcza laboratoryjnych – zapraszają do wzięcia udziału w wysoce wartościowym i pouczającym wydarzeniu, „LabTech - przyszłość w zarządzaniu jakością w laboratoriach”.
Konferencja „LabTech - przyszłość w zarządzaniu jakością w laboratoriach” odbędzie się w dwóch miastach Polski – 6 marca w Warszawie w siedzibie Startberry przy ul. Grochowskiej 306/308 oraz 7 marca w Białymstoku w Centrum Konferencyjno-Coworkingowym SoftwareHut przy ul. Sienkiewicza 112. Warto dodać, że konferencja w Białymstoku będzie koncentrowała się na wyzwaniach w laboratoriach z branży spożywczej. Partnerem wydarzenia jest Microsoft, który pokaże najnowsze technologie, które mogą być zastosowane w laboratoriach przyszłości. Rejestracja na konferencję jest bezpłatna. Aby wziąć udział w konferencji wystarczy zarejestrować się za pośrednictwem strony www.solution4labs.com/pl/konferencja-labtech/ do 25 lutego.
Tematyka konferencji w głównej mierze skupi się na możliwościach i zaletach innowacyjnych rozwiązań IT, w tym na Laboratory Information Management Systems (LIMS) – systemach wspierających laboratoria. Eksperci przybliżą zgromadzonym gościom zalety oprogramowania SampleManager LIMS™ oraz LES i SDMS. Podczas konferencji poruszone zostaną kwestie regulacji prawnych, jak również kwestie integralności, zgodności i bezpieczeństwa danych w laboratoriach. Natomiast specjaliści z PwC opowiedzą o możliwościach finasowania tych innowacyjnych rozwiązań w Polsce. Nie lada gratką dla gości będzie też możliwość osobistego przetestowania gogli AR – HoloLens, firmy Microsoft i sprawdzenia, jak można je wykorzystać w warunkach laboratoryjnych.
- Konferencja adresowana jest do firm, specjalistów i osób pracujących na co dzień w laboratoriach. Chcemy podzielić się z naszymi gośćmi nie tylko bogatym doświadczeniem z wdrożeń w sektorze LabTech – systemów LIMS w laboratoriach na całym świecie. Chcemy również pokazać, jakie olbrzymie możliwości dają nowe technologie i że otwarcie się na innowacyjne rozwiązania w laboratoriach przynosi realne korzyści – mamy na to dowody, w postaci statystyk zebranych przez naszych Klientów. Zapraszamy serdecznie do udziału w naszej konferencji – komentuje Paweł Gawkowski, Chief Operating Officer Soultion4Labs, spółki z Grupy Kapitałowej TenderHut, zajmującej się wdrażaniem systemów do zarządzania laboratoriami LIMS.
Organizatorami konferencji są Solution4Labs oraz Thermo Fisher Scientific™. Solution4Labs to polska spółka należąca go Grupy Kapitałowej TenderHut, świadcząca usługi implementacji oraz dostosowywania systemów klasy LIMS do specyficznych potrzeb laboratorium. Specjalizuje się w tworzeniu na zamówienie modułów zintegrowanych z systemami LIMS czołowych dostawców i dopasowywanie ich do specyficznych potrzeb klienta. Thermo Fisher Scientific™ jest czołowym dostawcą sprzętu laboratoryjnego oraz producentem oprogramowania laboratoryjnego, generującym przychody w wysokości 20 mld dolarów i zatrudniającym ponad 70 000 pracowników w 50 krajach na całym świecie. Więcej szczegółów na temat konferencji dostępnych jest na stronie www.solution4labs.com.
Przeczytaj także
Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych opracowali bezprzewodowy system wykrywania zanieczyszczeń żywności oparty o tanie etykiety RFID (ang. Radio-frequency identification), które są powszechnie wykorzystywane w tysiącach produktów. Badacze z prestiżowego Instytutu Technologicznego w Massachusetts (MIT)...
Wyobraź sobie: otwierasz lodówkę sięgając po mleko i zauważasz, że karton zmienił kolor: był jasno niebieski, kiedy przyniosłeś go do domu ze sklepu, ale teraz jest ciemnobrązowy. To może oznaczać tylko jedno: mleko jest zepsute, a jego konsumpcja nie jest bezpieczna. Nawet nie musisz go próbować, aby mieć pewność...
Nowa technologia, opracowana przez kanadyjskich naukowców, może zastąpić tradycyjną datę przydatności do spożycia. Zamiast ustalonego z góry okresu trwałości, który zawsze stanowi wartość jedynie przybliżoną, konsument dysponowałby...