Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Tym razem, 2 września, ponad 300 liderów branży mleczarskiej spotkali się w Gospodarstwie Rolnym Tomasza i Katarzyny Janas w Niemczynie, woj. wielkopolskie. Gościliśmy prezesów i dyrektorów z dużych i średnich gospodarstw oraz przedstawicieli czołowych firm rolniczych.
Organizator wydarzenia — InConventus Group, zaplanował dla uczestników wydarzenia-szkolenia maksymalnie praktyczny program.
Projekt został objęty Patronatem merytorycznym przez Wschodnioeuropejski Alians Rolniczy oraz Wielkopolską Izbę Rolniczą.
Wydarzenie zostało otwarte mową powitalną wygłoszoną przez prezesa InConventus Group – Pana Maksyma Kryvonis, Gospodarzy wydarzenia – Państwa Janasów, prezesa DeLaval – Pana Ryszarda Mikoś oraz Wójta gminy Damasławek – Cypriana Wieczorka.
Następnie uczestników czekał praktyczny warsztat dotyczący uprawy kukurydzy na kiszonkę.
Pierwszy temat został zaprezentowany przez Partnera Strategicznego – Timac Agro.
Przedstawione zostały kluczowe aspekty nawożenia i odżywienia kukurydzy – w tym poletek demonstracyjnych.
Na poletkach uczestnicy mogli porównać 12 topowych odmian kukurydzy. Partnerami Strategicznymi strefy wystąpili firmy Napena oraz Syngenta.
Kolejną strefą wydarzenia, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród hodowców planujących inwestycje – praktyczne pokazy maszyn rolniczych. Odbył się trzeci pokos lucerny, w którym uczestniczyli czołowi producenci i dealerzy: Partner Strategiczny – Agravis Technik Polska przedstawił linię Fendt: nowe modele ciągników, kosiarka, zgrabiarka, prasoowijarka.
Również zaprezentowana została zgrabiarka taśmowa Kuhn.
Partner strategiczny Agrihandler przestawił coraz częściej wybieraną przez rolników maszynę – beczkę z aplikatorem doglebowym.
Przez cały czas odbywały się liczne konsultacje w części wystawienniczej – która zgromadziła ekspertów z branży, między innymi zakresu żywienia i genetyki.
Jeżeli jednak ktoś nie miał możliwości uczestniczyć osobiście – ale jest żądny wiedzy – zawsze może ją znaleźć na platformie edukacyjnej AgriMasterClass.com.
Partnerami Strategicznymi wydarzenia wystąpili firmy: Genomix Marcin Tykwiński, Osi Foodworks Poland, Arntjen.
Po polowej części Narodowego Dnia Farmy Mlecznej, jak sama nazwa wskazuje – odbyło się grupowe zwiedzanie Gospodarstwa Państwa Tomasza i Katarzyny Janas.
Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z rozwiązaniami od Partnera Generalnego – firmy DeLaval – stosowanymi w nowoczesnej, nowo wybudowanej oborze.
Gospodarze tegorocznej edycji, jak i wszyscy mleczarze, dążą do zwiększenia wydajności – ale przede wszystkim – dbają o największy komfort dla krów. Dobrostan w oborze jest na pierwszym miejscu. Z tego punktu widzenia Państwo zdecydowali na dwóch robotów udojowych VMS V310 od firmy DeLaval, oraz wolny ruch krów.
Poza tym, w oborze jest jeszcze 2 roboty:
Podsumowując, Narodowy Dzień Farmy Mlecznej – to jedyne w skali kraju wydarzenie-szkolenie, mające na celu prezentację rozwiązań poprawiających efektywność gospodarstwa, wydajność stada i jakość produkowanego mleka. Skierowane jest do hodowców, którzy w sposób świadomy i zrównoważony chcą rozwijać swój biznes, przy najwyższej dbałości o zdrowie swoich zwierząt.
Po taką wiedzę przejeżdżają nawet z najbardziej oddalonych zakątków Polski. Dla takich uczestników – to prawdziwy wyjazd studyjny. Jak mówi stare porzekadło – każdy wyjazd kształci, a więc jeżeli planujecie dalszą podróż – z akcentem na edukację – zwracajcie się do InConventus Group.
W imieniu Organizatorów, dziękujemy Gospodarzom wydarzenia, dziękujemy naszym Partnerom oraz Uczestnikom, za współpracę przy tegorocznej edycji projektu.
Widzimy się na kolejnej, już VIII edycji Narodowego Dnia Farmy Mlecznej już za rok.
Aktualne informacje i rejestracje są na stronie FarmDays.com.pl
Przeczytaj także
Już za miesiąc, 7 października 2022 odbędzie się piąta edycja konferencji Mazovia Circular Congress w formie hybrydowej!
Polska Izba Biznesowa we Włoszech CAPI wraz z Targami w Krakowie oraz Warszawską Izbą Gospodarczą dla polskich firm z branży kosmetycznej i żywnościowej na targach SANA w dniach 8-11 września zorganizują na stoisku CAPI PIBW ( pawilon 29 stoisko B59) spotkania B2B oraz zapewnią wsparcie na każdym poziomie.
ECO zegar tyka! Za nieco ponad 3 tygodnie w Łodzi odbędą się - Targi natura FOOD & beECO. Nie zabraknie warsztatów, pokazów kulinarnych i gorących ECOpremier. Swoją obecność w Atlas Arenie zapowiedział m.in. Tomasz Jakubiak, kucharz znany z programów telewizyjnych "Jakubiak lokalnie" i „MasterChef Junior”.