Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Gdzie kupić aromaty spożywcze?

Kategoria: Biznes i Wydarzenia, Składniki Żywności

Dostępność wielu różnych produktów spożywczych w sklepach i marketach daje nam możliwość otwierać się na nowe smaki oraz kuchnie z całego świata. Ważną rolę w produkcji większości produktów żywnościowych odgrywają aromaty spożywcze. To właśnie one nadają wielu z nich charakterystyczny zapach i smak zachęcający do ich spożycia. Ale czym właściwie są aromaty spożywcze? Czy to coś szkodliwego dla naszych organizmów? Jaki wpływ na ich bezpieczeństwo ma jakość? I gdzie można kupić naturalne aromaty spożywcze wysokiej jakości?

Dlaczego jakość aromatów spożywczych jest tak ważna?

Zanim wyjaśnimy, czym charakteryzują się aromaty spożywcze wysokiej jakości, na początku powiedzmy, czym w ogóle one są. Aromaty spożywcze to uzyskane w warunkach laboratoryjnych związki chemiczne mające nadawać żywności pożądany zapach oraz smak. Zwykle są intensywniejsze od naturalnych, dlatego dodanie ich do żywności jest niedrogim i skutecznym sposobem na polepszenie jej smaku i wzmocnienie naturalnego zapachu. Aromaty spożywcze mogą nam się kojarzyć z kolejnym niezdrowym konserwantem dodawanym do żywności, który ma negatywny wpływ na nasze samopoczucie, ale wysokiej jakości naturalne aromaty spożywcze uzyskane w odpowiedni sposób są bezpieczne, a nawet bezpieczniejsze dla zdrowia niż uzyskanie ich w naturalnych warunkach. Przykładem może być aromat dymu wędzarniczego, dodawany właściwie do każdej wędliny czy kiełbas. Tradycyjne wędzenie może powodować dostanie się do mięsa szkodliwych substancji zawartych w dymie, na przykład sadzy czy benzoapirenu. Tymczasem aromat dymu wędzarniczego powstaje poprzez frakcjonowanie i oczyszczanie dymu, dzięki czemu staje się on wolny od tych substancji. W efekcie jego zastosowanie jest zdrowsze niż tradycyjne wędzenie, a smak i aromat jest równie intensywny i pyszny. Nasza firma GBD Aromaty zajmuje się dystrybucją wysokiej jakości aromatów spożywczych do cukierni i piekarni, do mięs, do suplementów diety, w przemyśle owocowo-warzywnym, a także koncentratów spożywczych.

Dystrybucja aromatów i wiodące firmy

Firma GBD Aromaty szybko uzyskała opinię lidera na polskim rynku, jeśli chodzi o dystrybucję aromatów spożywczych, dzięki współpracy z wiodącymi światowymi firmami. Jedną z nich firma Butter Buds Food Ingredients. Firma specjalizuje się w produkcji naturalnych aromatów spożywczych, które są pochodnymi surowców nabiałowych. Aromaty te zdominowały rynek produktów spożywczych na całym świecie, dzięki szerokiemu zastosowaniu oraz naturalnego pochodzenia. Oprócz tego od 2012 roku współpracujemy również z dwoma innymi firmami produkującymi aromaty spożywcze: Blue Mountains Flavor, zajmująca się produkcją aromatów wytrawnych, oraz International Bakers Services produkująca aromaty słodkie.

Butter Buds Food Ingredients jest jednym z czołowych producentów aromatów spożywczych na rynku amerykańskim. Ich sekretem jest sposób uzyskiwania aromatów z innych naturalnych zapachów. W gruncie rzeczy są one skoncentrowaną formą smaków mlecznych, maślanych, serowych, a także smaków specjalnych, czyli piwa, bekonu, masła kakaowego i oliwy z oliwek.

International Bakers Services specjalizuje się w produkcji aromatów dla branży cukierniczej, piekarniczej oraz mleczarskiej. W swojej ofercie ma jakieś 40 smaków owocowych, kawowych, waniliowych oraz czekoladowych. Ich aromaty spożywcze są naturalne, naturalne wzmocnione sztucznymi lub całkowicie sztuczne. Wybór jest zatem naprawdę duży.

Blue Mountain Flavors oferuje przede wszystkim aromaty mięsne, rybne oraz przyprawowe. Stosuje się je w przygotowywaniu wielu produktów gotowych, na przykład w daniach gotowych, zupach, sosach, wyrobach mięsnych, garmażeryjnych, marynatach, ale także w wyrobach piekarskich i cukierniczych.

Jakość i doświadczenie GBD Aromaty

GBD Aromaty, współpracując z opisanymi powyżej firmami, stawia sobie za cel upowszechnienie innowacyjnego podejścia do bezpiecznego i efektywnego aromatyzowania żywności, na bazie naturalnych składników. Mamy wieloletnie doświadczenie w dystrybucji aromatów spożywczych od wiodących, światowych firm, w segmencie polskiego przemysłu spożywczego. Działamy głównie w następujących branżach: cukiernictwo, piekarstwo, mleczarstwo, przemysł lodowy, przemysł owocowo-warzywny, przemysł mięsny, suplementy diety, dania gotowe, koncentraty spożywcze oraz żywność funkcjonalna.

Współpracując ze swoimi Klientami, zawsze na pierwszym miejscu stawiamy terminowość dostaw oraz wysoką jakość obsługi. Do każdego podchodzimy indywidualnie, zdając sobie sprawę, iż każdy Klient jest inny i ma inne potrzeby. Jako dystrybutor, zajmujemy się nie tylko sprzedażą aromatów spożywczych, ale także monitorowaniem trendów i tendencji rynkowych, procesami logistycznymi, identyfikacją produktów najwyższej jakości w najlepszych cenach na rynku oraz utrzymaniem konkurencyjnych cen i atrakcyjności asortymentowej. Duże doświadczenie pozwala nam szybko reagować na zmiany rynkowe i się do nich dostosować. Dlatego możemy zagwarantować najwyższą jakość usług i 100% zadowolenia. Zachęcamy do współpracy i zapoznania się z naszą ofertą!

Autor: GBD Aromaty

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn