Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
W dzisiejszym dynamicznym świecie biznesu skuteczne zarządzanie przedsiębiorstwem staje się kluczowym czynnikiem sukcesu.
Stabilność łańcucha dostaw
To nieodłączny element walki o obniżenie kosztów kapitału naturalnego, którego wyczerpywalność jest jednym z głównych ryzyk dla firm w najbliższych latach. Szacuje się, że bez zdecydowanej transformacji, wartość portfela producentów może ulec średnio nawet 10% spadkowi do roku 2030. Dlatego dbając o pomnażanie kapitału naturalnego, automatycznie zabezpieczamy stabilność łańcucha dostaw, minimalizując przy tym ryzyko przestojów produkcyjnych i otwierając nowe ścieżki na obniżenie kosztów niezbędnych do produkcji surowców..
Jak ją zapewnić?
Jednym z innowacyjnych rozwiązań są rolne kredyty węglowe, które mogą stanowić źródło dodatkowych dochodów. Korzystają z nich firmy, które samodzielnie nie są w stanie ograniczyć szkodliwych emisji do wymaganych poziomów.
Nowe regulacje nakładają również na producentów rolnych obowiązek redukcji emisji, co znacząco wpływa na ogólną dostępność tych kredytów. Dlatego warto rozważyć, jak samodzielnie realizować te cele, wyszkolić kontrahentów, którzy wspomogą przedsiębiorstwa w osiągnięciu neutralności klimatycznej, zwłaszcza, że oprócz samej emisyjności CO2, dotyczyć będzie w krótkim czasie zasobów wodnych oraz wpływu na utratę bioróżnorodności.
W imieniu Fundacji Grunt od Nowa, której misją jest łączenie rolnictwa regeneratywnego z opłacalnym biznesem, serdecznie zapraszamy Was na webinar innowacyjnego biznesu skierowanego do właścicieli firm, przedsiębiorców, producentów, dyrektorów i liderów ESG. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 16 lutego, o godzinie 11:00.
Podczas webinaru dowiesz się:
Odkryj nowe perspektywy i korzyści dla środowiska oraz swojego przedsiębiorstwa. Webinar organizowany w ramach projektu Akademii Agronoma RegenAG tworzonego we współpracy z FiBL. (https://regenag.grwebsite.pl/).
WEBINAR INNOWACYJNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW