Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Już 10 października Warszawa stanie się centrum rozmów na temat opakowań plastikowych w obiegu zamkniętym. IV Doroczna Konferencja Polskiego Paktu Plastikowego pod hasłem „Ambitne strategie zamykania obiegu opakowań z tworzyw sztucznych” to kluczowe wydarzenie dla wszystkich, którzy dążą do wprowadzania realnych zmian w swoich firmach i całej branży.
Konferencja składać się będzie z dwóch części: otwartej (9:00 – 13:30), dostępnej dla wszystkich zarejestrowanych uczestników*, oraz zamkniętej (13:30 – 18:00), przeznaczonej wyłącznie dla przedstawicieli członków i członków wspierających Paktu.
Wspólnie z ekspertami i liderami zmian podejmiemy najważniejsze kwestie dla rynku opakowań, w tym m.in.: rolę opakowań w strategiach ESG, zmieniające się regulacje prawne, strategie zamykania obiegu opakowań z tworzyw sztucznych oraz wyzwania związane z oznakowaniem opakowań. Konferencja Paktu to także doskonała okazja do podsumowania działań Firm Członkowskich oraz omówienia wyników z Raportu Rocznego za rok 2023, prezentującego postępy w realizacji celów strategicznych Paktu oraz dobre praktyki Członków.
Tegoroczne spotkanie oferuje również niepowtarzalną możliwość do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami i wyzwaniami w obszarze gospodarki obiegu zamkniętego oraz nawiązania cennych partnerstw, które mogą stać się fundamentem przyszłych sukcesów.
Agenda wydarzenia oraz formularz rejestracyjny dostępne są tutaj: https://nqf305-iv-doroczna-konferencja-ppp.konfeo.com/pl/groups
** Rejestracja nie jest równoznaczna z akceptacją uczestnika, o której będzie decydować organizator. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Przeczytaj także
Motywem procedowanych zmian jest urealnienie stawek opłat produktowych dla opakowań objętych systemem kaucyjnym przez uwzględnienie masy opakowań przy określaniu wysokości opłaty
W obliczu rosnących wymagań legislacyjnych i presji rynkowej, polskie firmy stają przed coraz większymi wyzwaniami w zakresie zwiększania udziału recyklatów w opakowaniach. Raport przedstawia obecne trudności oraz proponuje konkretne działania, które są niezbędne do realizacji ambitnych celów na 2025 rok.
Opakowania plastikowe zrewolucjonizowały świat w XX wieku – nie można odmówić im licznych zalet, do których zalicza się np. niewielką masę, niskie koszty produkcji, czy dobre właściwości ochronne, które pozwalają m.in. na ograniczenie marnowania żywności.