Do WHO zgłoszono do tej pory ponad 3,5 mln przypadków COVID-19 i 250 000 zgonów.
Podczas briefingu prasowego 6 maja dyrektor generalny WHO dr Tedros Adhanom Ghebreyesus, nawiązał do faktu, że kryzysy mogą pogłębić istniejące nierówności, powtórzył, że „nie będziemy w stanie doprowadzić do zakończenia pandemii, dopóki nie zatrzymamy procesu pogłębiania się istniejących nierówności”. Podkreślił również ważność 6 kryteriów, które WHO zaleca krajom by wzięły pod uwagę łagodząc ograniczenia lockdownu.
WHO, UNICEF i Międzynarodowa Federacja Czerwonego Krzyża opublikowały wytyczne dla państw jak utrzymać opiekę zdrowotną w społecznościach lokalnych w kontekście COVID-19. Stanowią ona uzupełnienie ram w zakresie społeczno-gospodarczej reakcji na COVID-19 wystosowanych przez Organizację Narodów Zjednoczonych.
WHO i Delegatura Unii Europejskiej (UE) zapowiedziały nową współpracę w Somalii, aby wzmocnić działania operacyjne w zakresie reagowania na COVID-19.
Komunikaty COVID-19 docierają do społeczności w Turcji przez Ambasadorów Dobrej Woli z agencji ONZ, którzy dzielą się informacjami od WHO.
W "Subject in Focus" zaprezentowano wyniki badań WHO, gdzie wymienia się osiem kluczowych kryteriów akceptowalności etycznej COVID-19.
Państwa, terytoria, obszary, w których odnotowano potwierdzone przypadki COVID-19, 7 maja 2020 r.
Liczba potwierdzonych przypadków COVID-19, według daty sprawozdania i regionu WHO, od 30 grudnia 2019 r. do 7 maja 2020 r.
Kraje europejskie w których odnotowano potwierdzone laboratoryjnie przypadki COVID-19 i zgony. Dane na dzień 7 maja 2020 r.
Szczegółowe informacje dostępne w raporcie WHO