Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

VI Małopolskie Targi Żywności „Zasmakuj z UR” oraz XXII Małopolska Giełda Agroturystyczna

Kategoria: Biznes i Wydarzenia

W weekend od 28 do 29 września (od 10:00 do 16:00) br. na terenie przed zabytkowym dworkiem Uniwersytetu Rolniczego, mieszczącym się  przy ul. Balickiej 253 już po raz szósty odbywać się będą Małopolskie Targi Żywności „Zasmakuj z UR”. W tym roku po raz pierwszy połączone będą z XXII Małopolską Giełdą Agroturystyczną. W programie: stoiska z żywnością tradycyjną i regionalną, degustacje, prezentacje ofert agroturystycznych, warsztaty z mielenia ziaren zbóż i wypieku chleba, strefa edukacji, porady żywieniowe, porady dietetyków i trenerów personalnych, pokazy tańca oraz zajęcia z animatorami.

Celem  organizowanego na Uniwersytecie Rolniczym wydarzenia jest propagowanie idei zdrowego odżywiania oraz przybliżanie zasad produkcji żywności w sposób tradycyjny i regionalny.

Pośród grona ponad 60 wystawców znajdą się m.in. koła gospodyń wiejskich, tłocznie owoców, pasieki, lokalne stowarzyszenia, izby rolnicze, rodzinne gospodarstwa ekologiczne, gminy, browary, spółdzielnie, eko-młyn,  piekarnie i wiele innych. Na stoiskach znajdą się m.in.: miody i produkty pszczele, wyroby piekarnicze bez użycia jaj, chleby tradycyjne, kwas chlebowy, mąka ekologiczna, przyprawy świata, zioła, oleje tłoczone na zimno, soki, owoce i warzywa, tradycyjne piwo, owoce liofilizowane, regionalne sery i wędliny, a także syropy i inne wyroby z lawendy.

W trakcie Targów zaplanowano prezentację Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych „Polska Ekologia”, które promować będzie wyroby mięsne wieprzowe i wołowe rodzimych ras oraz w jakości BIO, a także warzywa, owoce oraz wyroby zbożowe i mleczarskie od członków stowarzyszenia.

Ponadto odbywać się będą bezpłatne porady żywieniowe, pokazy kulinarne, gry i zabawy z animatorami, występy zespołów artystycznych, pokazy taneczne,  wesołe miasteczko oraz liczne konkursy z nagrodami!

Odwiedzający będą mogli nabyć wino z Winnicy Uniwersytetu Rolniczego „Garlicki Lamus” oraz  piwo z Browaru Uniwersyteckiego.

W ubiegłorocznej edycji w targach udział wzięło ponad 4000 zwiedzających.

Partnerem głównym VI Małopolskich Targów Żywności „Zasmakuj Z UR” oraz  XXII Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Zapraszamy na stronę wydarzenia: https://zasmakuj.urk.edu.pl/

 

Autor: Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn