Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
14. edycja Life Science Open Space już za nami! Po raz kolejny wydarzenie przyciągnęło szerokie grono profesjonalistów i entuzjastów branży life science, a zwłaszcza innowacji z obszaru zdrowia i jakości życia.
W dniach 28 i 29 listopada, w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego zgromadziło się 384 uczestników – przedsiębiorców, naukowców, startupy, inwestorów, reprezentantów instytucji badawczych oraz administracji publicznej.
Słowa powitania przekazali Kazimierz Murzyn (Klaster LifeScience Kraków), Maciej Malawski (SANO - Centrum Zindywidualizowanej Medycyny Obliczeniowej - Międzynarodowa Fundacja Badawcza) oraz Gabriela Konopka- Cupiał (Uniwersytet Jagielloński), organizatorzy tegorocznej edycji, którzy podkreślili znaczenie współpracy między różnymi sektorami, tak istotne dla rozwoju innowacji. Dyrektor Wojciech Łaptaś, przywitał uczestników w imieniu Partnera Generalnego LSOS – Miasta Kraków oraz odczytał list od wiceprezydenta, Stanisława Mazura, wyrażającego uznanie dla inicjatywy i podkreślającego duże znaczenie LSOS w budowaniu lokalnego ekosystemu innowacji w obszarze life science.
Po części oficjalnej rozpoczęły się sesje tematyczne:
Przeczytaj także
Z pomocą UE, startupy na wczesnym etapie rozwoju otrzymają wsparcie w skalowaniu ekologicznych, zrównoważonych rozwiązań dla sektora rolno-spożywczego.
W raporcie przedstawiono szereg zaleceń, w tym usunięcie luk w ramach prawnych UE dotyczących etykietowania żywności, nasilenie wysiłków w celu analizy praktyk etykietowania i podjęcie działań w celu poprawy zrozumienia etykietowania żywności przez konsumentów. Raport jest w wersji PL.
Komisja wraz z Parlamentem Europejskim wypracowała porozumienie ws. planowanego odroczenia terminu wejścia w życie przepisów w sprawie wylesiania