Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
W imieniu Instytutu INNOWO serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnym webinarium z cyklu Cyrkularnych Czwartków, poświęconemu analizie funkcjonowania skutecznych systemów depozytowo-kaucyjnych.
W czasie najbliższego spotkania w dniu 30 marca 2023 o godz. 14.00, przyjrzymy się systemowi norweskiemu, który działa z sukcesem od 24 lat i należy do najstarszych i najskuteczniejszych na świecie.
Gościem spotkania będzie Kjell Olav A. Maldum - od 2007 r. dyrektor generalny i prezes firmy Infinitum AS, operatora norweskiego programu recyklingu butelek i puszek.
Przepisy wdrażające system kaucyjny w Polsce miały wejść w życie w 2022 r., niestety jednak nadal czekamy na ostateczną formę projektu ustawy, a jego założenia regularnie się zmieniają.
"Cyrkularne Czwartki. Najlepszy system kaucyjny dla Polski" to cykl czterech edukacyjnych webinariów, który ma przybliżyć polskim decydentom oraz przedstawicielom biznesu skuteczne rozwiązania systemu kaucyjnego w oparciu o najlepsze praktyki z krajów, w których takie systemy zostały wdrożone z sukcesem.
REJESTRACJA (30 marca 2023 - norweski system kaucyjny)
Zachęcamy również do zapisów na kolejne webinary:
27 kwietnia 2023 - system depozytowy Finlandii, Tommi Vihavainen
18 maja 2023 - system depozytowy Słowacji, Marián Áč
Zachęcamy do obejrzenia nagrania ze spotkania poświeconego systemowi kaucyjnemu z Litwy, które odbyło się 2 marca 2023.
Przeczytaj także
Ochrona środowiska i wymierne korzyści finansowe zachęcają firmy z branży opakowaniowej do podążania w kierunku zeroemisyjności – wynika z obserwacji stowarzyszenia Natureef, które zrzesza liderów z branży opakowaniowej, recyklingu oraz produkcji żywności.
Recyklingowany PET uzyskany w procesie Poly Recycling nie budzi obaw pod względem bezpieczeństwa, jeżeli jest stosowany w ilości do 100% do produkcji materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu ze wszystkimi rodzajami środków spożywczych, w tym z wodą pitną.
Z dniem 1 stycznia 2023 w Hiszpanii zaczęły obowiązywać przepisy wprowadzające specjalny podatek od jednorazowych opakowań z plastiku. Wyniesie on 0,45 euro od każdego kilograma wyprodukowanych lub nabytych tworzyw sztucznych nie nadających się do ponownego wykorzystania. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie w Unii Europejskiej (UE).