Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Na Wydziale Technologii Żywności SGGW w Warszawie trwa rekrutacja (do końca lutego 2023 r.) na studia podyplomowe rozpoczynające się w semestrze letnim 2022/2023. W ofercie przygotowano trzy rodzaje studiów. Dwa programy skierowane są do osób związanych z branżą spożywczą, zajmujących się zapewnieniem higieny, jakości i bezpieczeństwa w praktyce przemysłowej, jak również oceną jakości handlowej i bezpieczeństwa żywności. Trzecie studia to oferta dla nauczycieli, którzy chcą zdobyć uprawnienia do nauczania kolejnego przedmiotu - chemii.
Zajęcia prowadzone są przez wykładowców wydziału, jak również osoby zaproszone legitymujące się doświadczeniem zawodowym związanym z tematyką studiów.
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami oraz aplikowania na studia:
Zapraszamy!
Przeczytaj także
Kraje nordyckie przeprowadziły wspólną ocenę ryzyka zagrożeń związanych z zafałszowaniami żywności. W listopadzie 2022 r. opublikowany został raport podsumowujący te działania. W projekcie wzięły udział następujące kraje: Norwegia, Dania, Islandia i Szwecja.
Dla Unii Europejskiej (UE) zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa żywności dla jej obywateli jest kluczowym priorytetem politycznym. Jako eksporter naturalnych dodatków do żywności należy wykazać, że naturalne dodatki do żywności są bezpieczne w użyciu.
Opublikowane niedawno wyniki badania na zwierzętach po raz kolejny wzbudziły ożywioną dyskusję na temat szkodliwości (lub jej braku) popularnej substancji słodzącej – aspartamu. Głos w tej sprawie zabrało Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów Substancji Słodzących (ISA).