Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Zapraszamy na VIII SYMPOZJUM INŻYNIERII ŻYWNOŚCI, które organizuje Katedra Inżynierii Żywności i Organizacji Produkcji SGGW w Warszawie wraz z Komitetem Nauk o Żywności i Żywieniu PAN, Oddziałem Warszawskim Polskiego Towarzystwa Technologów Żywności i Oddziałem Warszawskim Polskiego Towarzystwa Agrofizycznego, w terminie 1-3 lipca 2024 r. na kampusie SGGW w Warszawie.
Sympozja Inżynierii Żywności obywają się regularnie od 2008 r., są one płaszczyzną wymiany doświadczeń i poglądów w zakresie technologii i biotechnologii żywności, chemii, inżynierii procesowej, energetyki czy agrofizyki. Spotkania te przyczyniają się do integracji środowiska naukowego i gromadzą szerokie grono uczestników.
W programie Sympozjów znajdują się wykłady plenarne poświęcone procesom jednostkowym w przetwórstwie żywności, właściwościom fizycznym surowców i produktów, energetyce i ochronie środowiska oraz zagadnieniom związanym z organizacją produkcji, które są wygłaszane przez zaproszonych specjalistów z całego kraju, W tym roku wykłady wygłoszą: dr inż. Joanna Ciborska (Katedra Żywienia Człowieka, Wydział Nauki o Żywności, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie), prof. dr hab. Hanna Baranowska (Katedra Fizyki i Biofizyki, Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu), dr hab. Marek Jakubowski, prof. MIR-PIB (Morski Instytut Rybacki – Państwowy Instytut Badawczy, Zakład Technologii i Mechanizacji Przetwórstwa), dr hab. Anna Kamińska-Dwórznicka, prof. SGGW (Katedra Inżynierii Żywności i Organizacji Produkcji, Instytut Nauk o Żywności , SGGW w Warszawie), dr hab. inż. Joanna Piepiórka-Stepuk, prof. PK (Katedra Procesów i Urządzeń Przemysłu Spożywczego, Wydział Mechaniczny, Politechnika Koszalińska).
Uczestnicy konferencji mają możliwość zaprezentowania wyników badań własnych w formie komunikatów ustnych lub w czasie sesji posterów medialnych. Organizatorzy dokładają również starań, aby dodatkowo, specjalnie dla młodej kadry naukowej, organizować warsztaty tematyczne.
„Serdecznie zapraszamy do udziału w Sympozjum, ponieważ zależy nam na utrzymaniu dobrego kontaktu oraz integracji ze środowiskiem naukowców zajmujących się inżynierią żywności. Wyrażamy przekonanie, że udział w Sympozjum będzie wspaniałą okazją do wymiany poglądów, dyskusji i spotkań społeczności naukowej z otoczeniem gospodarczym, a nawiązane kontakty przyczynią się do rozwijania współpracy.”
Z poważaniem i serdecznymi pozdrowieniami,
w imieniu Komitetu Organizacyjnego VIII Sympozjum Inżynierii Żywności
Prof. dr hab. Dorota Witrowa-Rajchert
Dr hab. Ewa Gondek, prof. SGGW
Szczegółowe informacje dotyczące Sympozjum znajdują się na stronie:https://wtz.sggw.edu.pl/viiisiz
Zgłoszeń uczestnictwa prosimy dokonać poprzez formularz dostępny również na ww. stronie, do 1 marca 2024 r.
Przeczytaj także
Katedra Rozwoju Funkcjonalnych Produktów Żywnościowych, Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności, Uniwersytetu Przyrodniczy we Wrocławiu wraz z Polskim Towarzystwem Technologów Żywności Zapraszają do wzięcia udziału w 10 Międzynarodowej Konferencji “QUALITY AND SAFETY IN FOOD PRODUCTION CHAIN” poświęconej zapewnieniu najwyższych standardów w produkcji, analizie i dystrybucji żywności.
Światowy system żywnościowy jest... zepsuty. Biorąc pod uwagę powszechne marnotrawstwo żywności, alarmujący spadek bioróżnorodności wpływający na zapylanie upraw oraz oszałamiające 10 bilionów dolarów ukrytych kosztów globalnego systemu rolno-spożywczego, nie brakuje problemów do rozwiązania.
Już wkrótce, w dniach 19-20 marca 2024 odbędzie się druga edycja Targów Wyposażenia i Technologii Laboratoryjnych LABS EXPO