Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Ministerstwo Zmian Klimatu i Środowiska Zjednoczonych Emiratów Arabskich poinformowało o dopuszczeniu do eksportu na emiracki rynek przesyłek z Polski (z wyjątkiem pochodzących z województwa wielkopolskiego) zawierających mięso drobiowe i jaja konsumpcyjne nieprzetworzone termicznie wyprodukowane po 12 lipca br. Eksport do Zjednoczonych Emiratów Arabskich może być realizowany na podstawie bilateralnie uzgodnionych wzorów świadectw zdrowia dla mięsa i jaj konsumpcyjnych dostępnych na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii pod adresem: https://www.wetgiw.gov.pl/handel-eksport-import/zjednoczone-emiraty-arabskie. Eksport produktów drobiowych i jajecznych poddanych obróbce termicznej w dalszym ciągu może być realizowany na emiracki rynek ze wszystkich polskich województw.
Ponadto brak jest możliwości eksportu do ZEA z całego terytorium Polski wszystkich gatunków żywych ptaków domowych i dzikich, ptaków ozdobnych, jaj wylęgowych, piskląt jednodniowych.
Źródło: GIW
Przeczytaj także
Producenci rolni, którzy spełniają zasady przyznawania pomocy, mogą od dziś (tj. 29 lipca) do 12 sierpnia br. składać wnioski.
Stany Zjednoczone podejmują działania przeciwko Salmonelli, ogłaszając plany uznania jej za substancję fałszującą w surowych produktach z kurczaka w panierce oraz nadziewanych.
Nowe badania sugerują, że koronawirus, który spowodował tak wiele szkód i zakłóceń na świecie w ciągu ostatnich dwóch lat, może przetrwać na żywności przechowywanej w lodówce lub zamrażarce. Niezbędne jest rygorystyczne przestrzeganie warunków sanitarnych i higieny żywności w całym łańcuchu.