Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Konferencja Europejskiego Stowarzyszenia Badaczy Ziemniaka (European Association for the Potato Research, EAPR) odbywa się co trzy lata, w różnych krajach Europy od 1960 roku. Po raz drugi odbędzie się w Polsce, w Warszawie – mieście o bogatej historii, kulturze i naukowej tradycji.
Polska jest krajem miłośników ziemniaka o dużym spożyciu per capita i czwartym największym producentem ziemniaka w Unii Europejskiej. Główny organizator Konferencji, Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy (IHAR-PIB) został założony w 1951 roku, by prowadzić badania nad hodowlą i nasiennictwem głównych roślin uprawnych, wśród których ziemniak zajmuje poczesne miejsce.
Celem konferencji jest poruszenie wszystkich istotnych tematów związanych z ziemniakiem od badań podstawowych i stosowanych, hodowli, doradztwa i aplikacji nowych technologii, do aspektów technicznych i ekonomicznych produkcji, przechowywania i przetwórstwa ziemniaka.
Konferencja odbędzie się w Hilton Warsaw Hotel And Convention Centre, w samym sercu miasta, z doskonałym dostępem do wszystkich środków transportu, jak również do licznych atrakcji turystycznych, muzeów i Starego Miasta.
Rejestracja
Termin rejestracji uczestników w promocyjnej cenie upływa 18 maja 2020.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 marca 2020.
Więcej informacji, rejestracja i informacje dla sponsorów: www.eapr2020.pl
e-mail: eapr2020@targi.krakow.pl
Zapraszam do Warszawy w lipcu 2020!
Jadwiga Śliwka
Przewodnicząca EAPR
Przeczytaj także
Obszar uprawny ziemniaków w UE od dawna maleje, a produkcja jest skoncentrowana w siedmiu państwach członkowskich: Belgi, Niemczech, Francji, Holandii, Polsce, Rumuni i Wielkiej Brytanii...
Projekt rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniającego rozporządzenie w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych.
Wg danych Eurostatu, w UE-28 w 2018 r., ziemniaki uprawiano na 1,7 mln ha, czyli na 1,6% wszystkich gruntów ornych UE. Zebrano 52 mln t ziemniaków, tj. o jedną trzecią (37,3%) mniej niż w 2000 r. i 16,4% mniej r/r.