Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

ExpoOPAKOWANIA 2018 - opakowania w przemyśle

Kategoria: Biznes i Wydarzenia

Wzrost świadomości ekologicznej i konkurencyjności w branży opakowań to sygnał, że nadchodzi czas, aby wykorzystać automatyzację w procesach produkcyjnych. Mniej odpadów, oszczędność surowców i energii potrzebnej do wytwarzania przekłada się na znaczne obniżenie kosztów oraz – co równie ważne – na ochronę środowiska. Takie działanie daje możliwość oferowania klientom wysokiego poziomu usług i zdaje się być nieuniknionym krokiem do piątej rewolucji przemysłowej?

Jaki wpływ ma wdrażanie idei Przemysłu 4.0, w tym głównie automatyzacji i robotyzacji na produkcję? Czy zakłady produkujące opakowania mogą się już pochwalić sukcesami w tym obszarze? Jak efektywnie wykorzystać automatykę i roboty w zakładzie produkcyjnym?

Na te i inne zagadnienia poszukamy odpowiedzi podczas Forum Automatyzacja i robotyzacja – odpowiedź na wyzwania branży opakowań”, towarzyszącego Targom Opakowań ExpoOPAKOWANIA. Forum organizowane jest przez Expo Silesia i Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP. Instytut PIAP poprowadzi również dla zainteresowanych osób warsztaty z programowania robotów przemysłowych.

Katedra Opakowalnictwa Towarów Wydział Towaroznawstwa i Zarządzania Produktem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, jako współorganizator Panelu Dyskusyjnego o relacjach pomiędzy Człowiekiem a Opakowaniem, przedstawi nam w wystąpieniach m.in.; nowoczesne metody badania opakowań, projektowanie produktu zintegrowanego oraz jakie zanieczyszczenia można znaleźć na puszkach do napojów?

Natomiast Koło Naukowe Opakowalnictwa Towarów UEK poprowadzi praktyczne warsztaty z marketingowych technik badań opakowań.

Polska Izba Odzysku i Recyklingu Opakowań wraz z Partnerami zaprasza na seminarium pt.: „Opakowania i odpady opakowaniowe dzisiaj i jutro” oraz na szkolenie pt.: „Odpad opakowaniowy to surowiec".

Te i inne wydarzenia odbędą się w strefie konsultacyjno-seminaryjnej, która stanowi doskonałą okazję do pogłębienia fachowej wiedzy w gronie specjalistów. Nad jakością targów czuwa liczne grono silnych Partnerów: instytucji branżowych, uczelni wyższych i mediów, którzy wspierają rozwój wydarzenia oraz dbają o jego aspekt merytoryczny.

Wystawa odbędzie się w dniach 21-22 listopada 2018 r. w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu i poświęcona będzie opakowaniom dedykowanym dla produktów przemysłowych i dla materiałów niebezpiecznych.

Już dziś zapraszamy do aktywnego udziału w Targach ExpoOPAKOWANIA oraz w wydarzeniach towarzyszących.

Więcej informacji o targach można znaleźć na stronie www.expoopakowania.pl

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁTWORZENIA NASZEGO WYDARZENIA.

Wybierz obszar: Pakowanie

Autor: ExpoSilesia

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn