Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Honey Innovations Sp. z o.o. jest startup’em założonym w 2020 r. przez pracowników naukowych SGGW w celu komercjalizacji badań na temat suszenia miodu.
Miód w proszku jest alternatywną formą tego wyjątkowego produktu, stwarzającą wiele nowych możliwości zastosowania, zarówno w przemyśle, jak i w warunkach domowych. Może być przeznaczony do bezpośredniej konsumpcji, stosowany jako dodatek do wielu produktów spożywczych, np. słodyczy, jogurtów, napojów instant, koncentratów, przypraw, sosów, powłok jadalnych, jak również do suplementów diety i produktów dla zwierząt (karmy, odżywki).
Proponowana przez startup technologia pozwala na otrzymanie miodu w proszku o wysokiej zawartości miodu oraz z dodatkiem nowych rodzajów nośników o właściwościach prozdrowotnych. Proponowana będzie również możliwość stworzenia miodu w proszku szytego na miarę, dostosowanego do konkretnych wymagań klienta.
Startup znajduje się w fazie inkubacji modelu biznesowego, w ramach której zbiera dane na temat zastosowania miodu w przemyśle. Zachęcamy do wsparcia tej ciekawej inicjatywy i wypełnienia ankiety, zarówno przez firmy stosujące miód płynny, miód w proszku, jak również nie stosujące go wcale, lecz biorące pod uwagę wprowadzenia miodu w proszku jako składnika wytwarzanych produktów.
Ankieta: https://forms.gle/mT94PSZos8GhEVji6
Przeczytaj także
Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie analizuje popularność żywności pochodzenia roślinnego na rynku europejskim oraz poziom jej akceptacji przez konsumentów. Badania są prowadzone wspólnie z partnerami z uniwersytetów Hohenheim (lider), Aarhus i Turynu, firm Danone i Döhler oraz organizacji pozarządowej ProVeg International w ramach projektu „V-PLACE”.
Spożywanie zbyt dużej ilości soli może mieć znaczący negatywny wpływ na zdrowie, a nowoczesne przetworzone jedzenie zazwyczaj zawiera duże ilości soli, aby poprawić smak i zachowanie.
Spirytusem (potocznie) nazywana jest mieszanina ok. 95% alkoholu etylowego z wodą. Ponieważ etanol tworzy z wodą tzw. mieszaninę azeotropową, maksymalne stężenie, które można uzyskać w wyniku prostej destylacji wynosi 97,2% objętościowo (lub 95,6% wag, lub 89,5% mol.)