Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
W ramach Targów Packaging Innovations młodzi projektanci mają okazję do wzięcia udziału w konkursie na najlepszy projekt opakowania lub etykiety. Konkurs daje możliwość studentom na promocję nowatorskich prac szerokiemu gronu odbiorców oraz integrację i nawiązanie relacji
z biznesowym środowiskiem branży opakowań.
Studenci zaprezentują swoje prace konkursowe w trzech kategoriach: wrażenie, funkcjonalność i forma oraz szata graficzna.
W jury zasiądą: prof. Stanisław Tkaczyk, Prezes Polskiej Izby Opakowań, Konrad Nowakowski, Prezes Polskiej Izby Odzysku i Recyklingu Opakowań PIOIRO, Krzysztof Skrobot, Dyrektor Polskiej Izby Fleksografów, Izabela E. Seidl-Kwiatkowska, Prezes European Packaging Group - wydawca magazynu "Packaging Polska", Przewodnicząca Jury Konkursu ART of PACKAGING oraz Beata Wielgat, Alfa Print - wydawca magazynów "Poligrafika" i "Opakowanie".
Dla laureatów konkursu przygotowane są atrakcyjne nagrody: możliwość bezpłatnej prezentacji swoich prac w ramach konkursowego stoiska Strefa Studenta podczas Targów, nagrodę pieniężną w wysokości 1200 zł dla Laureata z każdej kategorii. Udział w konkursie to przede wszystkim możliwość dotarcia do potencjalnego pracodawcy, spotkania z ekspertami i szansa zaistnienia w branży opakowań.
Sprawdź jak się zgłosić: https://bit.ly/3oFxm9q
Link do rejestracji: https://bit.ly/3GGh0Uj
Przeczytaj także
W świecie idealnym wszystkie opakowania byłyby przetwarzane na produkty które można wykorzystać powtórnie. W rzeczywistości jednak na to, na ile opakowanie nadaje się do recyklingu, wpływa mnóstwo czynników: materiał, wielkość, konstrukcja, etykiety, ale też możliwość prowadzenia skutecznej zbiórki i sortowania odpadów na danym terenie. W gąszczu tej wiedzy producentom opakowań pomagają poruszać się wytyczne i certyfikaty wyspecjalizowanych organizacji.
PepsiCo do 2030 r. zamierza wyeliminować pierwotny plastik oparty na paliwach kopalnych ze wszystkich opakowań chipsów. Opakowania zostaną zastąpione takimi, do produkcji których zastosowano wyłącznie plastik pochodzący z recyklingu zmniejszając emisję gazów cieplarnianych nawet o 40%.
Bioplastik na bazie skórki z pomidora, który rozkłada się w środowisku na przestrzeni miesiąca i posiada właściwości zbliżone do komercyjnie stosowanych tworzyw sztucznych – oto najnowsze osiągnięcie naukowców z hiszpańskiego instytutu „La Mayora”.