Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Ze szczególna dumą przedstawiam PIERWSZĄ w Polsce osobę, która uzyskała ten zaszczytny tytuł, Panią Sylwię Biszto - Szczęsny.
BRCGS Professional jest programem ustanowionym dla wszystkich, którzy są zainteresowani posiadaniem kwalifikacji ekspertów w zakresie praktyk zarządzania bezpieczeństwem produktów wymaganych przez Globalne Standardy BRC. Program dedykowany jest dla personelu zajmującego się szeroko pojętą jakością w przemyśle produkcji żywności, opakowań, przechowywania i dystrybucji produktów. Program jest otwarty dla profesjonalistów pracujących w łańcuchu wytwarzania i dostaw, osób szkolących oraz konsultantów.
Szkolenia prowadzone są przez Magdalenę Ledwoń trenera posiadającego akredytację BRC Trading Limited (BRCGS Approved Training Partner) w języku polskim, w oparciu o materiały szkoleniowe merytorycznie opracowane przez BRCGS. Wszystkie certyfikaty po szkoleniach są wydawane przez BRCGS.
Tytuł BRCGS Professional stanowi bardzo istotny element pomocny w ciągłym rozwoju kariery zawodowej oraz wzmacnia ochronę własnej marki. Tytuł poparty jest certyfikatem wydanym przez BRCGS.
Otrzymanie tytułu BRCGS Professional dodatkowo wprowadza regularne wsparcie ze strony BRCGS w zakresie dostępu do wszystkich aktualizacji BRC, szkoleń internetowych oraz zniżek przy udziale w wydarzeniach organizowanych przez BRCGS jak również BRC Participate, a także możliwość posługiwania się logo BRC.
Przed przystąpieniem do programu BRCGS Professional uczestnik rejestruje się na stronie BRCGS. Następnie przy udziale trenera BRCGS Approved Training Partner rejestruje się poprzez platformę BRC Educate w celu realizacji wybranych szkoleń.
Tytuł pozwala również na utrzymywanie ciągłego wsparcia w zakresie doskonalenia usług oferowanych klientom oraz znacząco wspiera ciągły rozwój auditorów oraz personelu jednostek.
Do udziału w programie BRCGS Professional zachęcany jest również personel jednostek certyfikujących dla których tytuł ten stanowi bardzo istotny atut w relacjach z klientami.
Szczegóły uczestnictwa w programie BRCGS Professional na stronie: https://www.brcgs.com/training/brcgs-professional/about-the-programme/
Zgodnie z naszą misją wspierania przemysłu spożywczego i jego interesariuszy w zapewnianiu, że spełniają globalne i lokalne zmiany w sektorze, Lemco Partner Magdalena Ledwoń z przyjemnością informuje, że jako akredytowany przez BRCGS Approved Training Partner oferuje wszystkie szkolenia dla osób pragnących otrzymać tytuł BRC Global Standards Professional.
BRCGS PORFESSIONAL PANI SYLIWA BISZTO SZCZĘSNY:
Z branżą spożywczą związana od 2011 roku. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania jakością i bezpieczeństwem żywności na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Posiada uprawnienia Audytora Wewnętrznego Systemów Zarządzania Jakością i HACCP wydane przez ten Uniwersytet, oraz uprawienia Asystenta Systemu Zarządzania Jakością wydane przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. Posiada certyfikaty Audytora Wewnętrznego oraz Pełnomocnika ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności wg wymagań ISO 22000:2005, HACCP, IFS i BRC. Z sukcesem zdała egzamin na Audytora Wiodącego ISO 9001:2015 wg IRCA. Jest także Audytorem Wiodącym systemu GMP+.
Od 4 lat pełni funkcję Pełnomocnika ds. Bezpieczeństwa Żywności w dużej firmie branży młynarskiej, gdzie jest odpowiedzialna za wdrożenie i utrzymanie systemu HACCP, standardów BRCGS i ISO/FSSC 22000 oraz systemu GMP+ w zakresie bezpieczeństwa pasz.
Do programu BRCGS Professional dołączyła z myślą o tym, że wiedzę najlepiej zdobywać u źródła, a więc u licencjonowanego trenera BRCGS, pani Magdaleny Ledwoń. Ponad 2-letni cykl pogłębionych szkoleń z zakresu m.in. rozumienia wymagań standardu BRCGS Food, audytu wewnętrznego, analizy źródłowej przyczyn oraz walidacji i weryfikacji został zwieńczony uzyskaniem tytułu BRCGS Professional.
Tytuł ten Pani Sylwia Biszto-Szczęsny zdobyła jako pierwsza osoba w Polsce, co napawa ją tym większą dumą i motywuje do działania na rzecz rozwijania kultury bezpieczeństwa żywności. W planach na przyszłość ma między innymi konsultacje w zakresie wdrożeń BRCGS Food oraz audytowanie.
Przeczytaj także
W styczniu 2020 roku BRCGS opublikowało pierwszy globalnego standard oparty na roślinach - BRCGS Plant-Based Global Standard.
Global Standard for Food Safety wydanie 8 został opublikowany 1 sierpnia 2018r. w 10 językach wraz z dokumentem „Interpretation Guideline and Key Changes”. Wydanie 8 Globalnej Normy Bezpieczeństwa Żywności BRC dostępne jest również w tłumaczeniu na język polski.
Inicjatywa Global Food Safety Initiative (GFSI) wydała nowy dokument benchmarkingowy stosowany w procesie kontroli właścicieli standardów - Guidance Document V 7.1...