Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Food and You 2 to przeprowadzane raz na dwa lata badanie zlecane przez Food Standards Agency (FSA). Badanie przeprowadzono między 18 października 2021r. a 10 stycznia 2022 r. i ankietę „push-to-web” wypełniło łącznie 5796 respondentów z 4026 gospodarstw domowych w Anglii, Walii i Irlandii Północnej, którzy odnosili się w niej do tematów, jak: zaufanie do bezpieczeństwa żywności, autentyczności i łańcucha dostaw żywności, świadomość i zaufanie do FSA, obawy o jedzenie, bezpieczeństwo żywnościowe, jedzenie na mieście i dania na wynos, alergie pokarmowe, nietolerancje i nadwrażliwości pokarmowe, jedzenie w domu, zakupy żywności: zrównoważony rozwój i wpływ na środowisko, zrównoważone diety, alternatywy mięsa i technologie genetyczne.
Podsumowanie raportu – kluczowe wnioski
Bezpieczeństwo żywności i żywieniowe
Jedzenie poza domem i dania na wynos
Alergie pokarmowe, nietolerancje i inne nadwrażliwości
Zakupy żywności: zrównoważony rozwój i wpływ na środowisko
Zrównoważone diety, alternatywy dla mięsa i technologie genetyczne
Zapoznaj się z pełną treścią raportu: https://www.food.gov.uk/sites/default/files/media/document/Food%20and%20You%202%20Wave%204%20Key%20Findings%20Report_0.pdf
Źródło: FSA
Przeczytaj także
W dn.12-16 września 2022 r. w Messe München podczas targów drinktec spotkają się eksperci z branży napojów i płynnej żywności. W 12 halach targowych ok. 1200 wystawców zaprezentuje swoje innowacje, rozwiązania i technologie ukierunkowane na wszystkie potrzeby branży sfokusowanej na przyszłość produkcji napojów i płynnej żywności.
Jaka jest różnica między terminem przydatności do spożycia a datą minimalnej trwałości? Jakich zasad higieny żywności należy przestrzegać w domu, żeby zapewnić bezpieczeństwo swojej rodzinie? Czy należy obawiać się substancji dodatkowych stosowanych do żywności?
1 sierpnia 2022 wydano 9 wersję Globalnego Standardu Bezpieczeństwa Żywności BRCGS. Opracowany i opublikowany w 1998 roku standard rozwinął się i stał się wiodącym światowym programem bezpieczeństwa żywności, w ramach którego certyfikowanych jest ponad 22 000 zakładów w ponad 130 krajach.