VideometerLab 4
Videometer - Obrazowanie spektralne
W Videometer wierzymy w ciągły rozwój i wymianę wiedzy z ekspertami z branży. Cieszymy się, że ponownie dołączymy do ANUGA FoodTec w Kolonii w Niemczech. Te światowe targi żywności skupiają się na całym łańcuchu dostaw żywności i mają na celu unowocześnienie go za pomocą najnowszych technologii. W tym rokutargi odbędą się w dniach 26-29 kwietnia z udziałem ponad 1500 wystawców – co czyni je największą żywnościową imprezą wystawienniczą na świecie.
Obrazowanie spektralne na światowych targach żywności
Naszą firmę będą reprezentować dyrektor generalny Jens Michael Carstensen i Product Developer Aske Schultz Carstensen. W tych dniach zostaną pokazane możliwości VideometerLab wraz z najnowszym dodatkiem do portfolio produktów – VideometerLite.
Videometer pracuje nad rozwojem zaawansowanych rozwiązań do kontroli jakości i inspekcji żywności i pasz. Dzięki naszym instrumentom możesz wyróżnić cechy produktów spożywczych, które w innym przypadku byłyby nie do odróżnienia gołym okiem. Technologia jest niedestrukcyjna, udokumentowana i obiektywna.
Nasza firma od ponad dekady wspiera przemysł zbóż i nasion. VideometerLab z Autofeeder umożliwia naszym klientom automatyczne podawanie większej próbki nasion lub ziarna w celu kontroli jakości. Ta optymalizacja procesu jest szeroko stosowana do sprawdzania jakości produktów ziarnistych pod kątem ich czystości lub stanu zdrowotnego.
Videometer może również z powodzeniem analizować i mierzyć np. utlenienie w mleku w proszku, jakość prażenia orzechów laskowych, powstawanie koloru w fermentowanej kiełbasie, glazurę owoców morza, czy zmiany koloru w czekoladzie.
Ponadto Videometer zaprezentuje dwa projekty wspierane przez UE, w których firma bierze udział. Przede wszystkim DiTECT koncentrujący się na przekształcaniu i zwiększaniu bezpieczeństwa żywności. Natomiast TraceMyFish mający na celu lepszą identyfikowalność i monitorowanie w całym łańcuchu wartości ryb.
Gdzie nas znajdziesz na ANUGA FoodTec?
Wspólnie z Duńskim Stowarzyszeniem Eksportowym czekamy na Państwa w hali 10, 1 piętro, na stoisku C-107 w dniach 26-29 kwietnia 2022. Stoisko znajduje się w pobliżu wejścia wschodniego, Congress Center East.
Przeczytaj także
Nowoczesne technologie oceny jakości surowca do produkcji piwa jakim są ziarna jęczmienia opierają się na technice obrazowania spektralnego. Metody te zastępują proces tradycyjnej oceny manualnej uważanej za czasochłonną , mało wydajną i kosztowną…
Wraz z rosnącą tendencją, fałszowanie produktów spożywczych stało się bardziej wyrafinowane, co utrudnia ich wykrycie za pomocą tradycyjnych metod. Obrazowanie spektralne oferuje rozwiązanie tego problemu, pozwalając na nieniszczącą kontrolę jakości.
Jedną z wielu branż mogących skorzystać na rozwoju technologii Obrazowania Spektralnego jest branża olejarska (upraw i przetwórstwa ziaren rzepaku). Zwiększenie efektywności procesów, zmniejszenie strat, czy automatyzacja to tylko niektóre z wielu korzyści płynących z wykorzystania tej technologii.
Polecane produkty