Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Pod takim hasłem odbyła się tegoroczna edycja Life Science Open Space - wydarzenia organizowanego już po raz 12. przez Fundację Klaster LifeScience Kraków.
Life Science Open Space – The Open Innovation Forum, to miejsce, w którym gromadzą się osoby i firmy różnych branż i sektorów środowiska life science, które łączy chęć współpracy i tworzenia innowacji dla zdrowia i jakości życia.
Jakie zagadnienia poruszano podczas czterech dni LSOS’2022?
W tym roku tematem przewodnim była współpraca w walce z rakiem. Na program sesji dziennych składały się prezentacje i panele ekspertów, koncentrujące się na możliwości i opcjach współdziałania w obszarach technologii medycznych, żywnościowych i środowiskowych. Popołudnia dedykowane były tematom ważnym dla Startup’ów, a ostatni dzień w całości poświęcony był zagadnieniom związanym z rozwojem kariery i biznesu.
Jak wyglądał program tegorocznego wydarzenia?
Life Science Open Space wyróżnia się swoją formułą, gdyż w przeważającej większości współtworzone jest przez uczestników. Na forum wystąpiło ponad 70 ekspertów, panelistów i prezenterów z całego świata. Wydarzenie zgromadziło ponad 300 osób na cyfrowej Platformie Współpracy LSOS. Wszystkie sesje transmitowane były również na żywo na kanale YouTube.
Na program LSOS składały się sesje tematyczne i biznesowe, a każdej z nich liderowała organizacja, będąca ekspertem wybranego obszaru:
Ostatnim punktem programu była sesja Inspiracje – spotkanie uczestników na krakowskim Kazimierzu, uświetnione wystąpieniem dr Macieja Kaweckiego – popularyzatora nauki i innowacji.
Platforma Współpracy LSOS – nowe miejsce na mapie life science
W tym roku LSOS po raz pierwszy został zorganizowany na cyfrowej Platformie Współpracy LSOS – https://lsos.lifescience.pl – nowym, wirtualnym miejscu, stworzonym dla środowisk związanych z rozwojem innowacji w obszarze life science. Do tej pory brakowało dedykowanego narzędzia, które pozwalałoby na nawiązywanie i prowadzenie współpracy na co dzień. Platforma daje tę możliwość. Tutaj współpraca może trwać przez cały rok.
Dla zarejestrowanych użytkowników, dostępny jest szereg narzędzi do wykorzystania, które oferują:
Aż do 31 stycznia 2023 roku, dostęp do Platformy Współpracy LSOS jest darmowy.
Rejestrować można się używając adresu: lsos.lifescience.pl
Organizator Life Science Open Space, czyli Zespół Fundacji Klastra LifeScience Kraków, pragnie serdecznie podziękować Patronowi Strategicznemu wydarzenia, którym ponownie było Miasto Kraków, a także Partnerom Honorowym, Merytorycznym, Medialnym, Liderom Sesji, Panelistom, Prezenterom oraz wszystkim Uczestnikom!
„Razem stworzyliśmy wyjątkowe wydarzenie, które na stałe już wpisało się w kalendarz profesjonalistów branży life science”
Projekt jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2020-2022.