Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Uprzejmie informujemy, że wykaz producentów ekologicznych, wg stanu na dzień 31 grudnia 2020 r. jest już udostępniany wszystkim zainteresowanym.
Zgodnie z art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 25 czerwca 2009 r. o rolnictwie ekologicznym (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 1324) Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych udostępnia na wniosek dane i informacje dotyczące produkcji ekologicznej i producentów ekologicznych.
W celu uzyskania informacji o producentach prowadzących działalność w zakresie rolnictwa ekologicznego należy złożyć wniosek do Głównego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno - Spożywczych na formularzu udostępnienia informacji o producentach w rolnictwie ekologicznym.
Główny Inspektor JHARS udziela zainteresowanym osobom informacji na temat producentów w rolnictwie ekologicznym w zakresie:
Informacja o producentach ekologicznych i produkcji ekologicznej jest przekazywana w postaci wykazu w wersji elektronicznej w pliku Excel / plikach Excel (liczba plików zależy od zakresu informacji podanych w formularzu) na adres e-mail osoby zainteresowanej.
Ponadto informujemy, że na stronie internetowej IJHARS - dane o rolnictwie ekologicznym - zostały zamieszczone informacje o liczbie producentów ekologicznych oraz powierzchni ekologicznych użytków rolnych w Polsce, wg stanu na 31 grudnia 2020 r.
Źródło: IJHARS
Przeczytaj także
Pogoda jest decydującym czynnikiem w przebiegu kampanii owocowo-warzywnych, określa tempo wzrostu produktów i wpływa na ich jakość. Epizod długich i silnych mrozów w marcu i kwietniu 2021 r. wywarł silny wpływ na uprawy owoców we Francji, Włoszech, Hiszpanii oraz Grecji.
Dwa wydarzenia ukształtowały rok 2020 w sektorach przetwórstwa zbóż. Obok pandemii COVID-19, która wywarła wpływ na wszystkie sektory gospodarki, na wynikach przedsiębiorstw sektora zbożowego odbił się również wzrost cen zbóż w drugiej połowie roku. Kto zyskał, a kto stracił na drogim ziarnie w Polsce i za granicą?
Opublikowane najnowsze miesięczne sprawozdanie na temat handlu produktami rolno-spożywczymi wskazuje na spadek unijnego eksportu produktów rolno-spożywczych o 11 proc. w porównaniu ze styczniem 2020 r., do łącznej wartości 13,5 mld euro.