Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Jak zmienia się podejście Polaków do koronowirusa?

Kategoria: Biznes i Wydarzenia

Już 93 proc. Polaków uważa, że liczba zakażeń w kraju będzie dalej rosła. Co trzeci Polak (kilka dni wcześniej co piąty) uważa, że liczba zakażeń w Polsce osiągnie poziom kryzysowy. Już niemal połowa z nas obawia się, że ktoś bliski może zarazić się koronawirusem. Wzrosło też poczucie, że koronawirus stanowi wysokie zagrożenie dla naszej rodziny, pracy, gospodarki.

Zintensyfikowaliśmy działania zapobiegające zarażeniu - niemal wszyscy częściej myją ręce, zdecydowana większość unika podawania rąk innym ludziom, ogranicza korzystanie z komunikacji publicznej czy chodzenie do kościoła. Popieramy wszelkie zakazy nakładane nam przez rząd. Wciąż pozytywnie oceniamy działania rządu i służby zdrowia w tym obszarze.

Minęło tylko parę dni, ale zaszły duże zmiany… - wyniki badani przeprowadzonego przez IPSOS

Choć minęło zaledwie kilka dni od pierwszej fali, już można zaobserwować znaczący wzrost poczucia niepokoju oraz zmiany w postawach i zachowaniu. Poziom niepokoju, który był już dosyć wysoki, wzrósł znacząco. Jedna trzecia Polaków spodziewa się teraz, że sytuacja osiągnie skalę kryzysu i uważa za bardziej prawdopodobne, że ktoś z ich bliskich zostanie zarażony. Młodzi Polacy znacznie zmienili swoje poglądy i są teraz równie zmartwieni co reszta społeczeństwa. Polacy znacząco zmienili swoje codzienne nawyki/rutyny i rozpoczęli proces społecznej izolacji, unikają podawania sobie rąk, używania transportu publicznego i ograniczają swoje wyprawy do sklepów. Wzrosła również ich otwartość na działania mające ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. W dalszym ciągu pozytywnie oceniają działania rządu i Ministerstwa Zdrowia.

Badanie przeprowadzone przez IPSOS zakończyło się przed godz. 18 w piątek 13.03, tj.  godzinę przed konferencją prasową premiera Morawieckiego. Następujące dane pokazują jak Polacy czuli się jeszcze przed ogłoszeniem nowych działań mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa.

W załączonych Infografikach znajdą Państwo wyniki najnowszej fali badań przeprowadzonych przez IPSOS dotyczących reakcji Polaków na epidemię koronawirusa.

 Infografiki

 

Źródło: https://www.ipsos.com/pl-pl/jak-zmienia-sie-podejscie-polakow-do-koronowirusa 

Autor: IPSOS Sp. z o.o.

IPSOS Sp. z o.o.

Przeczytaj także

Artykuł opublikowany dzięki firmie:

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn