Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku po rozpoznaniu w dniu 24 kwietnia 2018 r. wniosku o wstrzymanie wykonania zaskarżonej decyzji w przedmiocie nakazu zaprzestania wprowadzania do obrotu suplementu diety odmówił wstrzymania wykonania zaskarżonej decyzji.
Brak uprawdopodobnienia znaczącej szkody
Sąd ten stwierdził w postanowieniu m.in., że skarżąca w takiej sytuacji musi uprawdopodobnić istnienie okoliczności przemawiającej za wstrzymaniem wykonania – znaczącej szkody. WSA stwierdził, że wnoszący skargę nie wykazał istnienia tej przesłanki. Złożony wniosek przede wszystkim nie zawierał informacji, ani co do terminu ważności produktu objętego zakazem wprowadzania do obrotu, ani też co do wysokości owej potencjalnej szkody o charakterze materialnym (pieniężnym), którą spowodować miałby upływ terminu jego ważności (nie wskazuje też ilości produktu objętego zakazem).
Brak opisu sytuacji finansowej oraz rynkowej
WSA wskazał także, że skarżąca nie przedstawiła swojej sytuacji finansowej oraz rynkowej, wobec czego brak było także możliwości dokonania oceny czy zaistnienie owej szkody spowodowałoby jakiekolwiek skutki dla prowadzonej przez nią działalności. Ponadto lakoniczna i nieskonkretyzowana treść wniosku uniemożliwia w ogóle dokonanie oceny, czy byłaby to szkoda znaczna - jak wymaga tego brzmienie art. 61 § 3 p.p.s.a. Sama skarżąca zaś w żaden sposób nie wykazała, aby miałaby to być szkoda o takim charakterze.
Przeczytaj także
W wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 20 listopada 2017 r. w sprawie ze skargi na decyzję Głównego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych...
Zapraszamy do zapoznania się bliżej z treścią wyroku WSA w Warszawie z dnia 21 lipca 2017 r., wydanym w przedmiocie wymierzenia kary pieniężnej za wprowadzenie do obrotu partii artykułu rolno-spożywczego o niewłaściwej jakości...