Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
24 listopada 2018 roku w Agora S.A., ul. Czerska 8/10 w Warszawie Fundacja alter eko wraz firmą konsultingową Little Greenfinity organizuje trzecią polską edycję Targów Zero Waste. Targi Zero Waste to wspaniałe bezodpadowe święto i jeśli chcecie mieć realny wpływ na redukcję odpadów z Waszego otoczenia, nie może Was tego dnia zabraknąć.
Uczestników wydarzenia czeka mnóstwo atrakcji. Wśród nich: warsztaty, wykłady, panele dyskusyjne, stoiska z produktami pozwalającymi na wdrożenie bezodpadowych rozwiązań w domu, na zakupach, w podróży, pokazy filmów, możliwość oddania elektroodpadów, konkursy i kąciki poradnicze i naprawcze.
Prezydent Miasta Warszawa jest patronem wydarzenia, jako część programu edukacyjnego, informującego mieszkańców o zarządzaniu odpadami oraz nowych zasadach segregowania. Przedstawiciele Miasta będą brali udział w panelach dyskusyjnych i odpowiadali na Wasze pytania.
Targi Zero Waste organizowane są podczas Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów 2018 r.
Wydarzenie organizowane jest w stylu „Green events”, czyli w sposób zapewniające minimalne zużycie zasobów naturalny i jak najbardziej przyjazny środowisku.
Szczegóły na stronie www.targi-zerowaste.pl. Zapraszamy!
Przeczytaj także
Główne wyzwania dzisiejszego świata to rosnąca populacja ludzi, kurczące się zasoby, zmiany klimatu. Te wyzwania stoją również przed rolnictwem, którego produktywność w ciągu najbliższych 25 lat powinna zwiększyć się o 60%, ale nie kosztem różnorodności biologicznej. Dlatego w produkcji wysokiej jakości żywności niezbędne są innowacyjne i bezpieczne narzędzia, takie jak nowoczesne maszyny i środki ochrony roślin...
Duńska sieć supermarketów Jumbo wprowadziła tzw. „naturalne etykiety” na wybranych warzywach ekologicznych, czyniąc pierwszy krok ku upowszechnieniu tej innowacyjnej technologii. „Naturalna etykieta” wykonywana jest techniką laserową, co pozwala nanieść ekologiczny certyfikat bezpośrednio na produkt, bez konieczności jego dodatkowego pakowania.
Żyjemy w erze plastiku, bo większość wygodnych, lekkich opakowań tworzona jest z tworzyw sztucznych. Czy powszechne używanie tego materiału jest bezpieczne i nie niesie żadnych konsekwencji?