Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
W dniach 23-24 listopada 2019 r. w Warszawie odbędzie się piąta edycja Targów Zero Waste - sposób na oszczędny i ekologiczny styl życia. Organizatorzy - Fundacja alter eko oraz Little Greenfinity przygotowali szereg atrakcji.
Główny celem tragów jest edukacja, promocja i upowszechnianie towarów i usług, umożliwiających redukcję wytwarzania odpadów. Targi to całodniowe panele dyskusyjne i wykłady poświęcone tematowi zero waste w domu, pracy i w podróży. Są one doskonałą okazją do poznania prostych rozwiązań, które pomogą zredukować produkcję odpadów od zaraz. Tragom towarzyszą również warsztaty twórcze dla dzieci i dorosłych oraz konkursy z nagrodami zero waste i zbiórka elekroodpadów. Targi Zero Waste to przede wszystkim bogate grono wyjątkowych wystawców, którzy oferują produkty i usługi zaprojektowane tak, by odpadów nie produkować i by wykorzystywać wtórnie to, co mogłoby stać się odpadem.
Targi Zero Waste to wyjątkowa impreza, organizowana jako zielony event, w myśl zasady: zaczynamy od siebie! Oznacza to, że podczas targów unikamy wytwarzania odpadów i dbamy o cenne zasoby przyrody. Wystawców i oferentów obowiązują zasady niestosowania opakowań jednorazowych oraz drukowanych ulotek, plakatów, folderów. Wszystkie drukowane materiały pochodzą z recyklingu a impreza promuje ideę współdzielenia, pożyczania i naprawiania.
Targi Zero Waste odbędą się w dniach 23-24 listopada (sobota-niedziela), w godzinach 11.00 – 19.00, w siedzibie Agory, ul. Czerska 8/10 w Warszawie.
Więcej informacji i aktualności na:
- stronie www: www.targi-zerowaste.pl
- wydarzeniu Facebook: https://www.facebook.com/events/1203630663153181/
- koncie Instagram: https://www.instagram.com/targi.zero.waste/
Wstęp na Targi oraz wszystkie warsztaty, wykłady i panele jest bezpłatny.
Zapraszamy!
Przeczytaj także
Każdego roku około 8 milionów ton tworzyw sztucznych trafia do naszych oceanów - oznacza to, że co minutę do naszych zasobów wodnych wyładowywana jest jedna śmieciarka wypełniona tworzymai sztucznymi. Co najmniej 80 procent śmieci znajdujących się w oceanach to tworzywa sztuczne - ilość ta ma zostać zmniejszona w ciągu najbliższych kilku lat dzięki przegłosowaniu...
Państwa Unii Europejskiej doszły do porozumienia w kwestii redukcji zanieczyszczenia mórz i oceanów jednorazowymi produktami z plastiku. Zakazane zostaną plastikowe sztućce, kubki, talerze, słomki i pałeczki do uszu. Nowa dyrektywa oparta jest o aktualne normy dotyczące odpadów, jednak wprowadza ona bardziej restrykcyjne przepisy w sprawie plastikowych produktów i opakowań
Żyjemy w erze plastiku, bo większość wygodnych, lekkich opakowań tworzona jest z tworzyw sztucznych. Czy powszechne używanie tego materiału jest bezpieczne i nie niesie żadnych konsekwencji?