Webinar PIO: Jak uczynić recyklingowalnymi opakowania z tworzyw sztucznych?
Z dotychczasowych kontaktów z członkami PIO wynika, iż niezwykle ważnym i aktualnym tematem jest obecnie recyklingowalność odpadów z tworzyw sztucznych. Dotyczy to w szczególności opakowań elastycznych, które dla uzyskania pożądanych właściwości barierowych przyjmują najczęściej postać laminatów złożonych czasem z bardzo różnych materiałów.
W związku z powyższym pierwsze, inauguracyjne webinarium będzie poświęcone poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie „Jak uczynić recyklingowlanymi elastyczne opakowania z tworzyw sztucznych?”
- Jak wyglądają kwestie opakowań od strony prawnej oraz od strony podmiotów, które na co dzień zajmują się zbieraniem, segregacją i recyklingiem odpadów
- Jak konstruować opakowania i jak dobierać warstwy laminatów tak, aby nadawały się do recyklingu i jednocześnie, nie tracąc nic na niezbędnych dla ochrony pakowanych wyrobów właściwościach, odpowiadały wdrażanym w życie zasadom Gospodarki o Obiegu Zamkniętym
- Jak opakowania kompostowalne mogłyby być uzupełnieniem strategii właścicieli marek znajdując zastosowanie tam, gdzie opakowania z tworzyw sztucznych pochodzących z ropy naftowej, pomimo starań i wysiłków „nie dają rady”
Przeczytaj także
-
27.04.2021
Raport NIK o ochronie ludzi przed szkodliwym wpływem tworzyw sztucznych
Organy zajmujące się ochroną konsumentów przed niebezpiecznymi produktami prawidłowo identyfikowały zagrożenia związane z wpływem plastiku na zdrowie konsumentów. NIK zwraca uwagę, że na razie zarówno w unijnym, jak i polskim prawodawstwie, nie określono dopuszczalnych poziomów mikrocząstek plastiku w wodzie pitnej i żywności, co uniemożliwia prowadzenie badań w tym zakresie.
-
23.04.2021
Porozmawiamy o żywności! Rusza akcja Science SOS a z nią bezpłatne spotkania z naukowcami
Czy nasza dieta może mieć wpływ na zdrowie naszych wnuków? Dlaczego warto sięgać po ryby ze stawów hodowlanych? Jak obchodzić się z żywnością, aby uniknąć zakażenia bakteriami chorobotwórczymi? Co zrobić jeśli podejrzewamy u siebie nietolerancję glutenu?
-
09.04.2021
IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa– Żywienie bez Granic
Serdecznie zapraszamy do udziału w IV edycji Międzynarodowej Konferencji Naukowej – Żywienie bez Granic organizowanej przez SKN Dietetyków i SKN Żywienia Klinicznego działających na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.